Da li znate tko je antikrist?

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Da li znate tko je antikrist?

Postaj by cito on čet stu 19 2009, 16:28

Rivera je čovjek koji je izmislio futurizam koji je ušao u sve pore protestantizma. Rivera je bio jezuit koji je u svojoj eskatologiji ipak bio konzistentniji i manje otpao nego današnji protestanti. on je barem vjerovao da će neki budući zli papa biti Antikrist. U skoro isto vrijeme jedan drugi jezit je napisao skroz drugo eskološko gledište-preterizam- koji tvrdi da se cijelo Apokalipsa dogodila u 1 st. , a Neron je bio Antikrist.

Jezuiti su morali tako djelovati kako bi zaštitili RKC, jer je svima bilo očito ći.m se Biblija počela prevoditi na razne jezike, tko je Antikrist i moralo se nekako objasniti Otkrivenje. KAtolici su postali preteristi dok su većina protestantskih denominacija postali futuristi.

Naravno reformatori nisu znali u to vrijeme da će upravo protenstatizam postati Lažni Prorok. Protestanti su postali isti ko RKC. Fascinantno je da ljudi to ne vide. Čitajući Apokalipsu postoji samo jedan sumnjivac, a to je RKC.

Jeziuiti će vjerovati da je crno bijelo ako tako tvrdi crkva. Tako nešto im piše u zakletvi. Vjerovat će onome što tvrdi crkva iako je u sukobu sa Biblijom. Uostalom oni su nastali da unište reformaciju. I danas su protenstatantske denominacije djeca bludnice. Bludnica se razmnožila.

Glavno svjedocanstvo protiv RKC je Biblija, ali imamo i drugog svjedoka, a to je povijest.

cito
početnik
početnik

Broj postova : 72
Registration date : 25.10.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on čet stu 19 2009, 17:53

Ako je sve već predodređeno, i Bog zna tko će se spasiti, onda se uopće ne treba bojati Antikrista, jer on ionako neće moći zavesti one koje je Bog predodredio za spasenje, a oni drugi će ionako propasti, pa koga briga.
Uz predestinaciju, evangelizacija je posve besmislena.

Jeziuiti će vjerovati da je crno bijelo ako tako tvrdi crkva.

Dok će određeni protestanti tvrditi da je crno bijelo ako tako tvrdi Biblija. Ne vidim po čemu su jedni u zabludi, a drugi nisu.

miskec4096
poprilično aktivan korisnik

Broj postova : 579
Registration date : 17.10.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by cito on čet stu 19 2009, 18:30

Kao prvo Miksec. Ti si debil. I nito se ne boji Antikrista, ali ga treba znati prepoznati.
Drugo. Evengelizacija nije besmislena, jer Bog preobraćuje (vjera je dar), a ne argumentacija govornika. Zato likovi poput tebe ne mogu vjerovati jer im još nitko nije objasno na njima prihvatljiv naćin. Takvo što negira Boga i njegovu providnost. Zato zavedeni evanđeoci misle da svojim riječima pridobivaju vjernike. Kako i nebi kad propovjedaju neko pop-evanđelje za mase i svi su spašeni.

Treće, predestinacija ne funkcionira tako kako si ti napiso jer bi to znaćilo da onaj tko je preodređen ne bi bio preobraćen, što nije istina.

I četvrto, najvažnije. Sve u Bibliji je istina. To je riječ Božja. Jer ako ćemo slušati likove kojima se jedan dio sviđa, a drugi dio ne, onda nam ne treba Bog ni Biblija, trebaju nam oni i njihovo mišljenje. Takvi koji tako gledaju Bibliju su sami sebi bogovi. Ignatus Layola (osnivać Jezuita) nikad nije pročitao Bibliju, a napisao je knjigu Duhovne vježbe koja ti u biti pere mozak.

KAd čitam tvoje postove vidim nekog tko bi htio vjerovati, ali si ne može objasniti stvari s obzirom da mu nije dano. Već je donio zaključke i ono što ne paše u njegove zaključke je očigledno krivo.

TEbi ne posoji jedna istina već je istina relativna

Tvoj je problem što nemaš oći da vidiš i uši da čuješ.

Molim se da ti Bog da pokajanje i vjeru.

cito
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on čet stu 19 2009, 19:09

cito je napisao/la:Kao prvo Miksec. Ti si debil.

Ovim će se baviti administratori, ali me zanima čime sam zaslužio takvo etiketiranje na početku?
Ja npr. imam dosta nisko mišljenje o ljudima koji nemaju kritičko mišljenje, ali ih ipak ne smatram debilima.

I nito se ne boji Antikrista, ali ga treba znati prepoznati.

Zbog čega točno, ako on nema nikakvu moć nad odabranima?

Drugo. Evengelizacija nije besmislena, jer Bog preobraćuje (vjera je dar), a ne argumentacija govornika.

Točno. Prema tome, evangelizacija je besmislena, jer se Bog može javiti bilo komu, u bilo kojem trenutku. Imaš ljudi koji su doživjeli vjerska iskustva spontano, bez da im je itko išta propovijedao.

Zato likovi poput tebe ne mogu vjerovati jer im još nitko nije objasno na njima prihvatljiv naćin. Takvo što negira Boga i njegovu providnost. Zato zavedeni evanđeoci misle da svojim riječima pridobivaju vjernike. Kako i nebi kad propovjedaju neko pop-evanđelje za mase i svi su spašeni.

Moram priznati da sam izgubio nit tvoje misli u ovom tvom kombiniranom obračunu sa mnom i s Katoličkom crkvom.
Likovi poput mene (što god to bilo) vjeruju u BOGA, ne u KNJIGE. Prema tome, ako meni treba netko nešto "objašnjavati", onda je jasno da se tu ne radi o vjeri, već o dogmi, budući da je vjera neposredna, da se ona odvija između čovjeka i Boga, i tu nema nejasnoća. Bog se svakomu objavljuje na njemu najprihvatljiviji način.

Treće, predestinacija ne funkcionira tako kako si ti napiso jer bi to znaćilo da onaj tko je preodređen ne bi bio preobraćen, što nije istina.

Ako je Bog nekoga predodredio, onda će ga on znati zaštititi od pada. Inače predestinacija ne funkcionira.

I četvrto, najvažnije. Sve u Bibliji je istina.

Možeš li to dokazati ikako osim dogmom?

Jer ako ćemo slušati likove kojima se jedan dio sviđa, a drugi dio ne, onda nam ne treba Bog ni Biblija, trebaju nam oni i njihovo mišljenje.

Treba nam Bog, Biblija donekle, a najviše nam treba kritičko mišljenje.

Takvi koji tako gledaju Bibliju su sami sebi bogovi. Ignatus Layola (osnivać Jezuita) nikad nije pročitao Bibliju, a napisao je knjigu Duhovne vježbe koja ti u biti pere mozak.

Opet ti o trunju u tuđim očima...

KAd čitam tvoje postove vidim nekog tko bi htio vjerovati, ali si ne može objasniti stvari s obzirom da mu nije dano. Već je donio zaključke i ono što ne paše u njegove zaključke je očigledno krivo.

Ja vjerujem. Ne u Bibliju, već u Boga. Koji nadilazi bilo koji sveti spis, kojoj god religiji pripadao.
No, nebitno - ako mi nije "dano" da shvatim, čemu onda evangelizacija? Oni kojima je "dano" shvatit će sami.

TEbi ne posoji jedna istina već je istina relativna

Ne, istina je apsolutna. Biblija je relativna, jer je vezana uz vjersku tradiciju određenog naroda.

Tvoj je problem što nemaš oći da vidiš i uši da čuješ.

Naprotiv, imam kritičko mišljenje i ne vjerujem slijepo dogmama. Da je Biblija u potpunosti istinita, zar ne bi bila dosljedna?
I molim te, ne želim sada čuti kako jer dosljedna. Čitao sam jednu staru raspravu o tome može li Bog biti ljubomoran, gdje se onda analizira uopće što je ljubomora i iz čega ona proizlazi, te se zaključuje da ne može biti ljubomoran - da bi onda branitelji Biblije, u kojoj se kaže da je Bog ljubomoran, izvodili svakakve akrobacije kako bi opravdali činjenicu da je to proturječno s Isusovim riječima kako je Bog ljubav.

Ako nazoveš neki broj u telefonskom imeniku i dobiješ nekoga koga nisi tražio, tko ti veli da je to taj broj, ali ne i ta osoba - vjerojatno ćeš posumnjati da je broj u imeniku točan. I tako će biti sa svakom knjigom, osim Biblije. U slučaju Biblije, ako realnost proturiječi Bibliji, realnost je pogrešna.

Molim se da ti Bog da pokajanje i vjeru.

Moli se, moli se...meni škoditi neće.

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by cito on čet stu 19 2009, 19:36

Dakle u pravu sam,

jer tebi je tvoje kritičko mišljenje iznad Boga i objavljene Riječi Božje. Bog se objavio Izraelu. Narod koji je u Bibliji tip i antitip koji je crkva. Nije se obvjavio svima. I nitko van Izraela u to vrijeme nije bio spašen. A i rijetko tko i u Izraelu. Ti si u zabludi, dude. Ti si sam svoj Bog, prizno to ili ne.

Što je istina, miskec?

Evo ti link:
http://www.pbministries.org/books/pink/Sovereignty/sovereignty.htm

to pročitaj

cito
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on čet stu 19 2009, 20:07

Meni je moje kritičko mišljenje iznad DOGME. To da je Biblija Riječ Božja jest najobičnija dogma, potvrđena samo cirkularnom referencom.
Bog se objavio Izraelu jednako kako se objavio i Muhamedu ili kako se anđeo Moroni javio Josephu Smithu Jr.-u. U sve to možemo vjerovati, ali i ne moramo. Uostalom, nije bitno komu se i kada objavio, mnogo je bitnija osobna objava u vidu mističnog iskustva ili nečeg sličnog.
To da nitko izvan Izraela nije bio spašen znamo - kako točno? Aha, piše u Bibliji. Otprilike isto onako kako u reklami za Tix nijedan drugi deterdžent ne pere jednako dobro.
Mislim, koja bi bila korist od Biblije da kaže "nije bitno koje ste vjere, ionako ste svi spašeni"? Pilila bi vlastitu granu. No to naravno ne znači da je Biblija jedina istina, isto kako je očito da Tix nije jedini deterdžent koji dobro pere.

I nitko van Izraela u to vrijeme nije bio spašen. A i rijetko tko i u Izraelu.

Ali Bog je ljubav i on nas sve voli.
I nitko ni ne trepne dok izgovara ta dva proturječja.

Što je istina, miskec?

Ono što svatko od nas pokušava spoznati.

Što se tiče ovog linka:

Our first postulate is that because God is God, He does as He
pleases, only as He pleases, always as He pleases; that His great concern is
the accomplishment of His own pleasure and the promotion of His own glory;
that He is the Supreme Being, and therefore Sovereign of the universe.

Prvi postulat je definirao Boga kao najobičnijeg totalitarnog diktatora. Zašto bi itko želio doći takvom Bogu u raj?
Sama ideja slobodne volje kod čovjeka uključuje demokratsko načelo, mogućnost izbora. Ako je Bog stvorio čovjeka sa slobodnom voljom, a onda ga misli kažnjavati jer ne postupa onako kako on hoće, onda je Bog zapravo stvorio čovjeka ili s prividom slobodne volje, ili ga je stvorio da većinom propadne.

Žao mi je, ali ideja da je Bog stvorio čovjeka radi sebe (još bolje: kako bi ga čovjek slavio), ukazuje na psihotičnog, nesigurnog Boga. Svemogući gospodar svemira koji stvara bića da ga slave i kojima se osvećuje ako to ne rade. Hilarious.

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by cito on čet stu 19 2009, 20:22

Ok, ok, Ti imaj svog boga, ajmo se mi vratiti na to da je RKC Antikrist

cito
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on čet stu 19 2009, 20:41

Zašto bih imao svog Boga? Ako nisi primijetio, ti pripadaš onoj strani koja je isključiva. Prvo je samo Biblija u pravu, onda nisu u pravu ni svi koji slijede Bibliju, jer joj dodaju vlastita objašnjenja, onda nisu u pravu ni oni koji vjeruju isključivo u autoritet Biblije, jer su i oni previše skloni kompromisima... Na kraju ćemo doći do one asimptotične točke kojoj svaki "pravednik" implicitno teži - samo si ti u pravu, svi ostali su u zabludi.
Dakle, prije će te tvoj put dovesti do tvog vlastitog boga, nego univerzalizam.

I doista se nema smisla vraćati na trkeljanja frustriranih protestanata kojima je oponiranje Katoličkoj crkvi zamjena za vlastito duhovno siromaštvo.
Živi i dalje u svojoj zabludi, ali budi uviđavan prema mentalnoj higijeni drugih.

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by cito on pet stu 20 2009, 08:35

Ne da mi se komunicirati s tobom. Bacati biserje pred svinje.

Jel tvoj zadatak da uništiš ovu raspravu o Antikristu? Rađe, reci svoj stav na TU TEMU.
...... svoje kritičko mišljenje i reci tko je Antikrist.

cito
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on pet stu 20 2009, 11:56

Moje mišljenje je da je Antikrist još jedna tlapnja Otkrivenja i da je rasprava o tome tko je Antikrist jednaka raspravi o tome koliko su dugačke surle one četvorice slonova koji nose ravnu ploču Zemlje.
No tema Antikrista dobro dođe u obračunima s neistomišljenicima, što je tradicija koja u kršćanstvu postoji od prvih apostola. Koje li ironije - Isus je propovijedao univerzalno spasenje, a sve kršćanske denominacije kasnije trudile su se to spasenje ograničiti upravo samo na svoje pripadnike.
Prokazivanje pojedinaca ili organizacija kao "Antikrista" više govori o onome koji prokazuje, nego o prokazivanom.

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by cito on pet stu 20 2009, 13:44

Znaš što... pisao sam duugi odgovor, ali ću ga skratiti na ono prvo što sam ti napisao.

cito
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on pet stu 20 2009, 15:30

Razumljivo, u nedostatku argumenata okrećemo se vrijeđanju sugovornika.
I svejedno misliš da će te Bog poštedjeti na sudu?

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by stefani on pet stu 20 2009, 17:43

Mat 5:44 A ja vam kažem: ljubite neprijatelje svoje, blagosiljajte one koji vas kunu, činite dobro onima koji na vas mrze i molite se Bogu za one koji vas gone;

Luk 6:28 Blagosiljajte one koji vas kunu, i molite se Bogu za one koji vas vrijeđaju.

Rom 12:14 Blagosiljajte one koji vas gone: blagosiljajte, a ne kunite.

stefani
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 326
Registration date : 29.11.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on pet stu 20 2009, 20:39

Kao prvo na ovom forumu nije dozvoljeno nikoga nazivati pogrdnim riječima, pritom mislim na ovo "debil" od strane cita....i stoga ga opominjem da to više ne čini na ovom forumu, u protivnom, ako se to još jednom ponovi slijedi ban na 7 dana...

S druge strane molit ću miskeca4096 da ne provocira i ne zachatuje temu...ovo mu nije prvi put da ide off topic....sam si započeo provocirati, dotakavši se važne teme kod baptista a to je "predodređenje"....ako nastaviš dalje ići off topic i provocirati, i tebi slijedi ban 7 dana...

Mislim da sam bio dovoljno jasan....

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on pet stu 20 2009, 22:03

Znam još jednog koji je "provocirao" uvriježene dogme pred nekih 2000 godina, pa je završio razapet.
Ljudima su milije njihove dogme od istinskog traženja odgovora.

Krizostome, ti si u ovom slučaju kao Pilat, jer ti je bitniji mir u kući, pa izjednačuješ odgovornost. No jasno je tko ovdje širi govor mržnje - ne toliko prema meni, koliko prema katoličanstvu.

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Litotron on pon stu 23 2009, 22:05

Krizostom je napisao/la:Kao prvo na ovom forumu nije dozvoljeno nikoga nazivati pogrdnim riječima, pritom mislim na ovo "debil" od strane cita....i stoga ga opominjem da to više ne čini na ovom forumu, u protivnom, ako se to još jednom ponovi slijedi ban na 7 dana...

S druge strane molit ću miskeca4096 da ne provocira i ne zachatuje temu...ovo mu nije prvi put da ide off topic....sam si započeo provocirati, dotakavši se važne teme kod baptista a to je "predodređenje"....ako nastaviš dalje ići off topic i provocirati, i tebi slijedi ban 7 dana...

Mislim da sam bio dovoljno jasan....

Ja sam pisao i posteno i kultivirano, pa si me ipak pod islamistickim pritiskom banirao, debilcino! Zasto?

Litotron
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 10
Registration date : 21.11.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Litotron on pon stu 23 2009, 22:07

cito je napisao/la:

Ti si "genijalna kretencina" sa IQ 0, 0000 koji zna sve.

Litotron
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 10
Registration date : 21.11.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on pon stu 23 2009, 22:14

Litotron je napisao/la:Ja sam pisao i posteno i kultivirano, pa si me ipak pod islamistickim pritiskom banirao, debilcino! Zasto?

Ako je ono tada bilo pošteno i kultivirano, strah me i pomisliti kako izgleda tvoje nekultivirano pisanje.

Sve sami egzemplari Kristovog nauka...

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon stu 23 2009, 22:15

Litotron je napisao/la:
cito je napisao/la:

Ti si "genijalna kretencina" sa IQ 0, 0000 koji zna sve.
E ovdje si pokazao svoj IQ,mislim da je dosta.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Angelius on sri stu 25 2009, 01:31

Tko je lažac, ako ne onaj koji tvrdi

da Isus nije Krist?

Antikrist je onaj tko niječe Oca i Sina.

Svaki koji niječe Sina, nema ni Oca,

a tko priznaje Sina, ima i Oca.Amen!

Angelius
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 12
Registration date : 25.11.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sofia on ned stu 29 2009, 08:46

Moje mišljenje je da je Antikrist još jedna tlapnja Otkrivenja

E,Miško,tebi je tad i Bog tlapnja,nisi mi neko plodno tlo... Rolling Eyes

Sofia
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 134
Registration date : 28.11.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on pon stu 30 2009, 11:21

Molim lijepo, tebi logika nije jača strana. Ako netko odbaci Otkrivenje, je li odbacio Boga? Ako netko odbaci Bibliju, je li odbacio Boga? Nije li Bog neovisan o ljudskoj percepciji njega, kakvu imamo u Bibliji, Kur'anu, Talmudu...?

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sofia on pon stu 30 2009, 12:15

Ako netko odbaci Otkrivenje, je li odbacio Boga? Ako netko odbaci Bibliju, je li odbacio Boga?
Da.

Nije li Bog neovisan o ljudskoj percepciji njega, kakvu imamo u Bibliji, Kur'anu, Talmudu...?
Istinu o Bogu možeš naći samo u Bibliji ,a Istinu ne možeš shvatit nikakvom logikom,samo Duhom Svetim,koji ti ukazuje na Istinu.

(al vi to ne priznajete)

Sofia
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 134
Registration date : 28.11.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on pon stu 30 2009, 12:31

Sofia je napisao/la:
Ako netko odbaci Otkrivenje, je li odbacio Boga? Ako netko odbaci Bibliju, je li odbacio Boga?
Da.

Hvala, čuo sam dovoljno, sretan ti put u jednoumlje. Smile

Istinu o Bogu možeš naći samo u Bibliji ,a Istinu ne možeš shvatit nikakvom logikom,samo Duhom Svetim,koji ti ukazuje na Istinu.

(al vi to ne priznajete)

"Ako dovoljno puta ponoviš laž, ona će postati istina." (J. Goebbels)

Ako dovoljno puta pročitaš Bibliju/Kur'an (...), moći ćeš izgovoriti onu rečenicu gore. Pogotovo ako ne pročitaš nijedan drugi vjerski spis, pa ga nemaš s čime usporediti. Ali, zeznuto je da onda ne možeš tvrditi da je to jedina istina.

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on pon stu 30 2009, 12:57

Ne znam što da radim s vama i miskecom....e ovako ne idite off topic....svi oni koji žele uvjeriti miskeca da je kršćanstvo ispravna religija neka mu pišu na ovoj temi, a ne ovdje...

http://izaija95.lolbb.com/krsaanstvo-druge-religije-f25/unitarijanizam-i-univerzalizam-t1749-30.htm

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 03:26

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next