Borilačke vještine i Krščanstvo

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Borilačke vještine i Krščanstvo

Postaj by Darkwonder on ned srp 27 2008, 22:26

Imam 21.g
Imam otprilike 83 kg na 184 cm visine.
Dugovremenim sparingom od samo 6 minuta x 2 dnevno postigao sam veliku brzinu udarca ruku dok mi udarci nogom zaostaju malo.
Treniram do 2 puta dnevno ali dosta neuredno npr.(pon 2x,uto 1,sri nista,čet 2x, pet nista ,sub 1x,ned 2x itd... ) jer nemogu u potpunosti vjerovat u ovo sto radim ako je neispravno.
Moji trenizni traju u prosjeku 1h do 1h40min i to tako da stalno radim.
Nemam trenera ,niti ikakve potpore od ikoga dapače svi me odgovaraju pa čak i zaustavljaju na mom putu evo odma primjer:
Jučer navečer sam bio na stopu u Vinkovcima i rekao sam Bogu da ako mi nitko ne stane do 21:15 idem kući trčati tj. 15km i to nakon dva odrađena treninga po 1.30min. Nitko mi nije stao. Prekrstio sam se i rekao si ovo je moj izazov i moj test i želim znati dali to mogu jer kada sam inače išao pješke trebalo mi je 3 h i 30m. Na 40% puta me otac zove dali treba autom doći po mene ja reko ne a on idiot naravno dođe negdje na 60% puta po mene i pita me zašto sam tužan / ljut ? Rekao sam mu da nikada u svom životu neću znati dali sam to mogao istrčati a on mi kaže :"Pa mogao si dobiti upalu pluća a i ti bi to sigurno istrčao". Eto to mi je rekao čovjek koji najviše voli jesti masno i poslje toga popit pivo i koji me voli. Nakon ovoga kad sam došao kući moja me rodbina isprdala ja sam bio inteligentno podmukao pa su me izvrjeđali da sam konj koji je nadprosječno inteligentan pa sam otišao spavat.
Tu vidite primjer čovjeka koji sebe u sportu samo želi samom sebi dokazat. Ja neželim bavljenjem borilaćkih vještina steći zanimanje žena jer ja pokušavam živjeti spolnu čistoću.
Ja neželim steći slavu i novac jer mi ljutska mišljenja i prešani vlakna pamuka nikada ništa nisu značila.
Sve što želim je uložiti ljubav u nešto neočekujući zauzvrat ništa. Slušajući druge ljude koji su krščanski potkovaniji od mene dobijam osjećaj da je svaki čovjek pozvan da širi božju riječ i bude ili evangelizator ili retardiran malouman čovjek jer očito sve ostalo vodi prije ili kasnije u propast.

Btw.Brzina ne opada sa godinama.
Treniram jednu skromnu verziju Jeet Kun do-a imam neke knjige ali još nisam počeo intezivno trenirat tehniku jer nisam potpuno uvjeren dali ima išta dobro u borilačkim vještinama. U Vinkovcima ima samo Teakwan do ali sada je ljetna stanka.
Evo nekih metoda koje namjeravam koristiti a da povečavaju eksplzivnu snagu i brzinu:Girje,Maca(veliki čekić),Utezi,sklekovi,zgibovi ,trčanje ,Treninng sa kilažama za tjelo --Ancle weights i sl.

Ako netko zna nekoga tko se slučajno bavi teologijom i tjelovježbom neki mi da njegov mail ili možda preporući neku knjigu jer je ljudima koji se time nebave malo teže razumjeti.
Bez obzira hvala na savjetima puno ste mi pomogli

Darkwonder
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 16
Registration date : 26.07.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned srp 27 2008, 23:52

Darkwonder oduševljava..
No, nije šteta prevelika što nisi iz inata trčao do Vinkovaca ..to možeš uvijek..Brzina se harmonizira i sprintom 100m a kondicija brzine održava sprintom 200m..U atletskom klubu možeš svladati gipkost tijela skokom s motkom a ravnotežu ukapirati 110 preponama..Atletska tjelovježba održava harmoniju cijelog tijela i psihe..
Ne treba se opterećavati sa molitvom, ona postaje sastavni dio svake faze borbe ...
Ima li ovdje još nešto na ovoj adresi:HRVATSKI DRAGOVOLJAC

Adresa: ERVENIČKA 7, VINKOVCI 32 100
Telefon: +385 (032) 309 258
OTOK

Adresa: V. RADU©A 19, VINKOVCI 32 100
Telefon: +385 (032) 354 329
BIBLIOTEKA EUROASIA

BORILAČKE VIDEOKASETE
na hrvatskom jeziku !

http://www.karate-vinkovci.hr/index.php

No , kako mi ličiš na

– Bruce Lee-a koji je ponavljao kao i Ti da treba vidjeti stvari kakve jesu i da treba udariti kada moraš i nastupiti kada moraš...

ovo gore Ti neće možda koristiti za Tvoju verziju JKD..Ali koristiš li bambusov štap ili ne?

On je često upoređivao borca JKD sa vodom..No Ti bi mogao meditirati kako Duh lebdi nad vodama i daje smisao ljepoti i snazi vode...

Dakle Voda i Duh što lebdi nad vodom - višestruka sila koja blokira napadača...

No meni se osobno ne dopada filozofija dobra i zla koju je interpretirao Bruce Lee ..ali u čemu je tajna njegovog puta šake?

No ipak je pitanje životnog poziva - kako ćeš hraniti svoju obitelj?

------

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Darkwonder on pon srp 28 2008, 12:43

Dosta toga nisam razumio što si napisao jer si daleko pametniji od mene ali polako ću shvatit.
Što se tiče obitelji u smislu svoje vlastite ne namjeravam je ni osnivati jer mi netreba više ljudi koji mi govore da ništa nemogu i koje me podcjenjuju. Za obitelj čovjek treba bit stvoren i treba se odreći vlastitih ideala i sebičnost da bi zajednica cvjetala.
U mom slučaju bi to značilo da bi vrlo vjerojatno od mene bilo očekivano da svoju zaradu investiram u kučni budžet prije negoli u svoj trening ili da mi trening bude pod opterečenjem ekonomskih pritisaka a onda bi opet postao jedan od onih koji to čine primarno iz ekonomskih motiva.
Hvala na linkovima i obavjestima Smile

Darkwonder
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon srp 28 2008, 14:45

Darkwonder
Što se tiče obitelji u smislu svoje vlastite ne namjeravam je ni osnivati jer mi netreba više ljudi koji mi govore da ništa nemogu i koje me podcjenjuju.

Tebe će Tvoja suđenica sigurno cijeniti jer će Te voljeti u Bogu..Kao što si dobio dar borilaštva tako još više ćeš dobiti suprugu kada dođe vrijeme jer Ti nisi svoj jer si otkupljen skupo i dužnik si Bogu kao i oni koji Te nažalost podcjenjuju i time ine veliki grijeh a trebalo bi da Te vole kao i Ti njih, vidiš otca se Tvoj brine za Tebe , dolazi po tebe kada si 15 km od kuće..Ima svuda oko nas sprdaća koji nam se podmuklo sprdaju , kako kažu neki Slavonci...
Rijetki su ljudi kojima je Bog darovao da se ne žene...Na pr. apostol Pavao..
Ti možeš naći Suprugu koja će također s Tobom trenirati kako Ti je Bog darovao borilaštvo..
Svladavanje egoizma i ekonomskog otuđenja u kojem naše sposobnosti bivaju unižene na dodatak mašinama ili su svedene na robu koja prestankom potražnje izgubi društvenu važnost može se postići molitvom i nadom kao i marljivim svobuhvatnim treningom u kojem ćemo naći vremena i mjesta za osobni rast kao dužnika Božjih..Bog ne želi da Tew netko podcjenjuje ...ali i Isusa su podcjenjivali a sve je tako ljubio ..Zamisli Njegovu borilačku vještinu . On u borbi protiv grijeha da u svome tijelu osudi grijeh za grijeh u tijelu i podnese smrt kao kaznu za grijeh i svojom smrću pobijedi smrt i duhom života bi uskrišen da bismo po razapinjanju starog čovjeka i smrti starog čovjeka kojega je uzeo tijelo da bi to tijelo bilo u mesijanskoj ljubavi svladano kako bi mi s njime bili surazapeti i suumrli i suuskrsli i tako mogli biti nalik na Njega , kako ve više Njemu možemo nalikovati tako možemo i biti borbeni kao i On , imati borilačku vještinu prepoznavajući kako se i protiv ćega boriti i primiti pobjedu vjerom..vjera je naime pobjeda koja pobijedi svijet...

Kako Ti treba i teolog u planiranju treninga preporučam jer ste sada u nadbiskupiji a sigurno ćeš u Đakovu naći nekoga od Halambeka koji će Ti držati duhovne vježbe:

Robert Farkaš, župnik
Adresa:
telefon:
faks:

+385 (0)32 322-944
+385 (0)32 303-726

rfarkas@inet.hr

http://www.srce-isusovo.com/index.php?main=o%20nama.htm
Rimokatolička župa Presvetog Srca Isusovog
Antuna Branka Šimića 15 b
32100 Vinkovci
Republika Hrvatska

!!!!!!!!!!!!!!Exclamation

Imaš sreće , a mogao bi imati i Božji blagoslov
od fonda za spor koji je osnovan od strane Vatikana
i Italije za podržavanje i širenje vrijednosti sporta
koje je apostol Pavao koristio u svojim tekstovima
kao primjer za duhovni rast u borbi vjere..
Potraži taj fond.

Vatikan/Italien: Gemeinsame Sportstiftung gegründet

Staatliche und vatikanischen Institutionen habe
gemeinsam eine Stiftung „Johannes Paul II. für den Sport“ gegründet.
Ihr Ziel ist es, weltweit den pastoralen und erzieherischen Wert des Sports
zu verbreiten und unterstützen.
Sie berufe sich auf den polnischen Papst, da er als ...»

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Darkwonder on pon srp 28 2008, 23:03

Hvala ti Abrahame . Ljepo je čudi rječi stvarnog učitelja mudrosti a i poticaja i razumjevanja. Mislim da sam razumio ono u što sam vjerovao već neko vrijeme. Dokazao sam da Bog moje želje teže ispunjava jer sam sebičan a i nerealan.
S druge strane sam dokazao da kad Boga zamolim da drugim pomogne onda on to i učini. Neka stoga bude ono što mora bit onako kako on hoće i kada on hoće. Ja ču imat povjerenja a i strpljenja. Pokušat ču se bavit onim što najviše volim i to onako kako najbolje i najmoralnije znam a njega ču molit da me u tome sprijeći ako sam na krivom putu ili barem da drugima pomogne kad već oni nežele meni.

Darkwonder
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by crusader on uto srp 29 2008, 20:27

Dokazao sam da Bog moje želje teže ispunjava jer sam sebičan a i nerealan.
Ali si pošten, iskren i strpljiv. Netko poput tebe odavno bi već nasrnuo snagom svojih mišića na svoje nadređene.

crusader
senior
senior

Broj postova : 666
Registration date : 26.07.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Darkwonder on uto srp 29 2008, 22:45

Čini ti se Razz, samo čitam između redova života i to je to.

Darkwonder
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by crusader on čet srp 31 2008, 11:57

Što je sa Mavrovićem..?
Otkad se povukao ni traga ni glasa mu...

crusader
senior
senior

Broj postova : 666
Registration date : 26.07.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on čet srp 31 2008, 15:35

Pa evo baš se jučer oglasio u povodu smrti Mate Parlova u sportskom dijelu Dnevnika.

Inače se i dalje bavi proizvodnjom zdrave hrane na svojem imanju.

pozdrav

Euro

Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Darkwonder on čet srp 31 2008, 22:49

Zar mu je potrebam publicitet , zar je ikome potreban? Zašto bi se čovjek kitio uspjesima u sportu kad ima toliko drugih područja gdje se može biti uspješan*.
*Doslovce uspješnost nepostoji.

Darkwonder
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 05:03

Sponsored content

[Vrh] Go down