Razlike izmedju muskog i zenskog?

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Razlike izmedju muskog i zenskog?

Postaj by otpadnik on pon lip 09 2008, 17:44

Razlikujemo li se?

Koliko je ovo pitanje interesantno i sa duhovnog aspekta, kada govorimo o Crkvi kao nevesti a Hristu kao mladozenji.

Ko strada za koga? Ko ostavlja primere i vlada?

Zadnja promjena: otpadnik; pon lip 09 2008, 17:54; ukupno mijenjano 1 put.
otpadnik
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 174
Registration date : 09.05.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: Razlike izmedju muskog i zenskog?

Postaj by otpadnik on pon lip 09 2008, 17:48

O da mozda sam ovako trebao da pocnem sa pitanjem:

Ko je nezniji: muskarac ili zena?

Ko je bolji?

U cemu nas je Bog stvorio razlicitima?
otpadnik
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lip 10 2008, 08:26

Pitanje tko je bolji je apsolutno nepotrebno i neumjesno jer smo, muško i žensko, jednaki u Božjim očima te smo dvije polovice koje kad se spoje čine jedno tjelo; cjelinu. Pa razlikujemo se u samoj fizičkoj građi i naravno u emocionalnosti i duhovnosti. Stvoreni smo da vršimo razlčite funkcije i Bog nas je oblikovao sukladno tim funkcijama. Npr. žene su majke, nježnije, osjećajnije, ja bih rekao racionalnije i privrženije dok su muškarci očevi, jači, izdržljiviji i slično. Ali smo stvoreni da jedno drugo nadopunjujemo i podupiremo te tako činimo gore navedenu cjelinu. Hvala. Mir vam u Isusu Kristu.

Zadnja promjena: Gubavac; uto lip 10 2008, 15:29; ukupno mijenjano 1 put.
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lip 10 2008, 13:59

Gubavac je napisao/la:Pitanje tko je bolji je apsolutno nepotrebno i neumjesno jer smo, muško i žensko, jednaki u Božjim očima te smo dvije polovice koje kad se spoje čine jedno tjelo; cjelinu. Pa razlikujemo se u samoj fizičkoj građi i naravno u emocionalnosti i duhovnosti. Stvoreni smo da vršimo razlčite funkcije i Bog nas je oblikovao sukladno tim funkcijama. Npr. žene su majke, nježnije, osjećajnije, ja bih rekao racionalnije i privrženije dok su muškarci očevi, jači, izdržljiviji i slično. Ali smo stvoreni da jedno drugo nadopunjujemo tako činimo gore navedenu cjelinu. Hvala. Mir vam u Isusu Kristu.
Iz ovoga sto si napisao se iscitava,da Bog nije stvorio niti jednu jedinku,s pravom nasilja nad drugom.Svatko je dobio svoju ulogu....i te dvije uloge cine cjelinu.Oboje su pred Bogom jednako vrijedni....Krist je za oboje dao zivot svoj,i to treba tako i gledati i tako cjeniti.Kako bi sad podcjenjivali covjeka ili zenu,zaboravivsi na Kristovu zrtvu.Iako su i muskarac i zena emotivno malo razliciti,upravo sklop tih emocija cini cjelinu.
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lip 10 2008, 15:20

Upravo tako.
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lip 10 2008, 20:59

U cemu nas je Bog stvorio razlicitima?
Ja bi isla na slicnosti.
Zasto treba traziti razlike kad prirodno postoje,i takve kakve jesu,su jedna cjelina.Da li je Krist prilikom preuzimanja grijeha svijeta pitao tko je gresniji,muskarac i zena?

Zadnja promjena: Dina; uto lip 10 2008, 23:06; ukupno mijenjano 1 put.
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lip 10 2008, 21:43

Opet bih se složio sa Dinom. Dina , kao da mi čitaš misli!!lol! lol! lol!
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lip 10 2008, 23:08

Ko je bolji?
Pa Gubavac ....ako nam se misli podudaraju,verojatno da cemo se i ovdje sloziti.U grijehu su isti.
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri lip 11 2008, 07:42

Apsolutno! I Adam i Eva snose jednaki dio odgovornosti za prvi grijeh! A što se tiče grijeha općenito ne postoji manji i veći grijeh ! Svi su isti ! Tako smo i mi, bili muško ili žensko jednako grešni jer pošto nema većeg ili manjeg grijeha nema većeg ili manjeg grešnika! Postoje samo osobe koji su bliže Bogu i imaju čvršću zajednicu sa njim i oni koji su udaljeniji od Boga i kod kojih je ta zajednica manje čvršća ili je uopće i nema. Hvala. Mir vam u Isusu Kristu.
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by otpadnik on sri lip 11 2008, 16:53

Zar uistinu nema medju nama razlika?
otpadnik
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by otpadnik on sri lip 11 2008, 16:54

Iskreno govoreci ja mislim da su muske i zenske postavke prema zivotu razlicite.
otpadnik
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet lip 12 2008, 07:49

otpadnik je napisao/la:Zar uistinu nema medju nama razlika?

Naravno da među nama ima razlika! Pa kako bi to izgledalo da smo apsolutno isti? Razlike između muškog i ženskog su te koje nas spajaju! Mi smo kao dva različita komada slagalica koje kad se spoje savršeno pristaju i jedna drugu savršeno nadopunjuju. Hvala.
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet lip 12 2008, 07:50

otpadnik je napisao/la:Iskreno govoreci ja mislim da su muske i zenske postavke prema zivotu razlicite.

Da li bi mogao molim te malo pojasniti i proširiti ovu svoju izjavu? Čisto radi kvalitetnijeg stupnja razgovora i da bi izbjegli bilo kakva neshvaćanja. Hvala.
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by otpadnik on pet lip 13 2008, 10:47

Evo ovako.

Zar nema razlicitih pogleda na zivotne okolnosti? Zar muskarac ne rezonuje drugacije od zene?
otpadnik
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet lip 13 2008, 11:52

Misli da sam na to odgovorio. Razlike u pogledu na život postoje. Razlike općenito postoje. Svaki od nas je unikatan i kao takav je stvoren i to je lijepota i raznolikost u svemu tome. Bitno je da su te razlike ono što nas intrigira, spaja , povezuje. A reci mi zašto je tebi toliko to važno ? Zašto te to toliko intrigira? Ciljaš na nešto ili?
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by otpadnik on pet lip 13 2008, 13:36

Bravo! Pogodio si!

Ciljam na nesto.

Ciljam na slabiji sud o kome je govorio Pavle. Zelim odgovor zasto je zena slabiji sud? Potrebno mi je da od drugih cujem i razumem zasto je zena ta koja ima slabiji sud. Moje misljenje je da zena nije jednaka sa covekom.

Samo tako mogao bih da mozda svoj pogresan stav o zeni dovedem u sklad sa Biblijskim odgovorom o zeni i coveku.
otpadnik
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet lip 13 2008, 14:47

Reci mi molim te gdje se točno nalaze retci u Svetom Pismu da proučim cjelu sliku i smisao onog što je apostol Pavao htio reći. Važno je napomenuti da i muškarac i žena jednako vrijede što će reći kada uzmeš njihove mogućnosti, njihovu svrhu, njihovu zadaću dolaziš do jednakosti. Znači, da karikiram , kada bih na vagu stavio muško s jedne strane a žensko s druge , uzevši u obzir njihovu funkciju i sposobnosti i predispozicije, vaga bi bila u savršenom balansu. Međusobno se nadopunjujemo i činimo da iz polovice, kada se povežemo, dolazimo u stanje cjeline. I međusobno se fizički, emocionalno i duhovno nadopunjujemo. Hvala. Muškarac i žena su jednaki kada se pogleda cijela slika onoga što predstavljaju. A što se tiče sklonosti grijehu to ovisi od ljudskog bića do ljudskog bića. Ja znam duhovno jake i žene i muškarce. Uglavnom moram pročitati o čemu točno apostol govori; koji je smisao i šira slika svega što je rekao da ne filozofiram i razvodnim temu. Hvala.
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet lip 13 2008, 21:07

Gubavac
Znači, da karikiram , kada bih na vagu stavio muško s jedne strane a žensko s druge , uzevši u obzir njihovu funkciju i sposobnosti i predispozicije, vaga bi bila u savršenom balansu. Međusobno se nadopunjujemo i činimo da iz polovice, kada se povežemo, dolazimo u stanje cjeline. I međusobno se fizički, emocionalno i duhovno nadopunjujemo. Hvala. Muškarac i žena su jednaki kada se pogleda cijela slika onoga što predstavljaju. A što se tiče sklonosti grijehu to ovisi od ljudskog bića do ljudskog bića.
Odlicna ti je karikatura.

Gubavac,to je bilo u Bozjem planu stvaranja tocno tako...muskarac+zena =covjek i pred Bogom to táko stoji.
Krist nije umro samo za muskarca,nego i za zenu.
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet lip 13 2008, 21:57

Ja to savršeno shvaćam jer su u početku bili savršeni i muškarac i žena ! Nitko od njih nije bio više ili manje savršen ili više ili manje važan.
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Domenika on pet lip 13 2008, 22:11

Gubavac je napisao/la:Ja to savršeno shvaćam jer su u početku bili savršeni i muškarac i žena ! Nitko od njih nije bio više ili manje savršen ili više ili manje važan.

..."Gubi"...Ipak u tom savršenstvu...
Adam-Crvenko, bijaše malo važniji...jer Jahve ga stvori prvog...
a Evu, tek iz ...rebra njegova...!!
Domenika
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1417
Registration date : 09.01.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Dorjan7 on pet lip 13 2008, 22:12

žena niti nije jedanka s čovjekom zbog toga što je Bog prvo stvorio čovjeka pa tek onda ženu da nebude sam i apostol Pavle je jasno rekao da žene Šute u Crkvi. a što se tiče toga da su muško i žensko u jednakosti apsolutno se vidi Kroz cijelu Bibliju da je bitnije muško

Dorjan7
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 7
Registration date : 13.06.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Domenika on pet lip 13 2008, 22:18

...Tako je Dorjane7...da nije muški...svita nebi bilo...!
Domenika
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet lip 13 2008, 22:20

Domenika je napisao/la:
Gubavac je napisao/la:Ja to savršeno shvaćam jer su u početku bili savršeni i muškarac i žena ! Nitko od njih nije bio više ili manje savršen ili više ili manje važan.

..."Gubi"...Ipak u tom savršenstvu...
Adam-Crvenko, bijaše malo važniji...jer Jahve ga stvori prvog...
a Evu, tek iz ...rebra njegova...!!
Domenika
.Tako je Dorjane7...da nije muški...svita nebi bilo...!
E ovu teoriju jos nisam cula.
a koje argumente imas jos za svoju tvrdnju...ovo mi je nekako vise muski mentalni sklop poimanja.
Pa ajdmo redom...sto je muskarac vazniji od zene?A u cemu je smisao te vaznosti,samo molim da ne bude objasjavanja patrijahalnim poimanjem stvari,i odnosa muskaraca i zene.
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Dorjan7 on pet lip 13 2008, 22:22

nemoj se ti naljutit zbog toga šta sam reko jer je to samo moje razmišljanje i ovaj put mislim da sam u pravu kroz Božju riječ žene su dosta zakinute pogotovo što se tiče službe

Dorjan7
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 7
Registration date : 13.06.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Domenika on pet lip 13 2008, 22:23

...Upravo htjedoh...Patrijahalnim putem...
E onda ništa od komentara...!
(odgovor na Dinin post)

Zadnja promjena: Domenika; pet lip 13 2008, 22:24; ukupno mijenjano 1 put.
Domenika
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next