Zasto Isus Krist nije dao neki prepoznatljiv opis Boga Oca?

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Zasto Isus Krist nije dao neki prepoznatljiv opis Boga Oca?

Postaj by aleksandar on sri vel 20 2008, 23:42

abraham je napisao/la: Kako je Isus mislio , kako je tekla Njegova svjesnost to nam nije otkriveno..Imat ćemo prlike..

Hvala na opsirnom odgovoru. Na zalost ovaj dio koji nije otkriven me najvise zanimao. Puno pozdrava.Very Happy

Aleksandar

aleksandar
početnik
početnik

Broj postova : 86
Registration date : 18.02.2008

Korisnički profil http://www.sarovic.com

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on pet vel 22 2008, 23:30

kristina888 je napisao/la:bog je sve. i sisavac, i magarac, i orao, i vjetar, i dijete, rijeka, kiša, zemlja, rosa, duga... sve je nastalo iz njega, iz ljubavi, bog je jednostavno čista, bezuvjetna ljubav i zato ga ljudski um nikada neće moći pojmiti jer um nezna što je ljubav, a još manje što je bezuvjetna ljubav. to se može samo srcem osjetiti.

Ti si jedini, Gospode! Ti si, koji si stvorio nebo, nebo nad nebesima sa svom vojskom njegovom, zemlju i sve, što je na njoj, mora sa svim, što živi u njima. Svemu tomu daješ ti život. Tebi se klanja vojska nebeska. Nehemija 9,6
To sve n ....sisavac magarac i orao vjetar i mudrost i zemlja i nebo sve to je stvoreno Bozjom silom i sve to NIJE BOG.Da bi se ljubav osjetila i poznala postoji jedan jedini put a to je put kojim je Isus sam isao, to je put na koji je ukazao Ivan krstitelj kada je reko:gle jagnje Bozje koje uze na se grijehe svijeta-i pilatove grijehe i judine i grijehe razbojnika i grijehe oih koji ga udarahu i moj grijeh i tvoj grijeh. Mnogi koje je Isus ljubio nisu osjecali njegovu ljubav,Jerusalim koji ga je odbacio bio je predmet Njegove neizmjerne ljubavi i dok je plakao nad gradom i stanovnicima zbog kojih je trebalo da bude raspet oni su mislili da im misli zlo tako je i danas sa onima koji sljede putem Isusa Krista.

Bog je BOG ZIVI i nema mu ravna.

Jer u šest dana stvori Gospod nebo i zemlju, more i sve, što je u njima, ali sedmi dan otpočinu on. Zato je Gospod blagoslovio i posvetio subotni dan. Izlazak 20,11

Budalastio je otici kod postolara i pokusati ga poistovjetiti sa cipelom,budalasto je pokusati obuti postolara na noge umjesto cipele,koliko je ludje kad ljudi Svevisnjeg Boga zamjenjuju nistavnim tvarima ili stvorenjima koja je stvorio.

Budalasto je pozdravljti zgradu koju je gradio arhitekta i pricati sa njom,budalasto je stati i spred slike Mona lize i reci "Dobar dan g Leonardo kako ste?"Kolko li je onda ludje i nemoralnije Boga poistovjecivati sa tvarima koje je stvorio.

ILIJA
senior
senior

Broj postova : 696
Registration date : 26.06.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on pet vel 22 2008, 23:59

kristina888 je napisao/la:boga ne treba tražiti u građevinama poput crkve, već u svakom jutru, u svakom drvetu, i ispod svakog kamena. u svakom čovjeku. da, u svakom. tek kad ga budemo mogli prepoznati u svakom čovjeku, tj. voljeti u svakom čovjeku boga, ili njegov božanski dio, onda ćemo moći reći da smo ga naučili prepoznati. i više ga nećemo trebati tražiti jer vidjet ćemo ga svugdje...

jel?!Pa nece biti da je tako jer je sve navedeno suprotno ucenju Biblije i ucenju evandjelja.Jer kako si navela u jednom od postova poistovjecujes Tvorca sa stvorenim sto niti je tacno niti Bozja Rijec uci tako.

Bog je daleko od kamena i drveta Istina On je stvorio sve to ali su to i dalje samo njegova djela a ne On sam.
A sad da vidimo sta Bog govori za one koji ga vide u drvetu i kamenu:

Oni govore drvetu: "Ti si otac moj!, i kamenu: 'Ti si mi darovao život!' A meni okreću leđa, a ne lice. Ali u vrijeme nevolje viču: 'Ustani, dođi nam u pomoć!' Jeremija 2,27

I da li ga mozemo to vidjeti svuda i prepoznati svuda?

On odgovori: "Revnovao sam gorljivo za Jahvu, Boga nad vojskama, jer su sinovi Izraelovi napustili tvoj Savez, srušili tvoje žrtvenike i pobili mačem tvoje proroke. Ostao sam sam, a oni traže da i meni uzmu život.

Glas mu reče: "Iziđi i stani u gori pred Jahvom. Evo Jahve upravo prolazi." Pred Jahvom je bio silan vihor, tako snažan da je drobio brda i lomio hridi, ali Jahve nije bio u olujnom vihoru; poslije olujnog vihora bio je potres, ali Jahve nije bio u potresu;

a poslije potresa bio je oganj, ali Jahve nije bio u ognju; poslije ognja šapat laganog i blagog lahora. 1. Kraljevima 19,10-12

Nije Jahve bio ni u cem stvorenom niti mu ima poredjenja niti mu ima ravna jer Bog je Jahve i slavno je i veliko ime Njegovo.

ILIJA
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

og

Postaj by ILIJA on sub vel 23 2008, 00:18

kristina888 je napisao/la:
aleksandar je napisao/la:
abraham je napisao/la:
Ne radi se o tome da se svijet razlicito , genijalno u ljudskoj ljubavi izmjeni - vec da se spasi
Slazem se.

Ali ja bih to zelio raspraviti sa stanovista koji mene zanima. Isus Krist se rodio i on nije prvi dan svog zivota rekao: "Dobar dan ja sam Bog". Ne, on je bio normalno dijete negdje do 12 godine zivota kada je spoznao svoju misiju.

Inace ja sam siguran da ce moja filozofija spasiti svijet. Da li je moguce da je Bog Otac mene izabrao da nastavim put Isusa Krista iako ja toga nisam svjestan?

Aleksandar

pa Isus nije Bog! On je Božji sin!
Ivan 20:17. A ovo je vječni život: spoznati Tebe, jedinog pravog Boga (Isus se moli svome Ocu).

A to sto tvrdis da je"bog je sve. i sisavac, i magarac, i orao,"to je sve po tebi normalno i u redu ali jedino Isus za tebe nije Bog ,Biblija tako ne uci naprotiv Isus jeste Bog i dade mu se svaka vlast na NEBU I NA ZEMLJI !
U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog.

Ona bijaše u početku u Boga.

Sve postade po njoj i bez nje ne postade ništa. Svemu što postade

u njoj bijaše život i život bijaše ljudima svjetlo;

Ivan 1,5 i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze. Ivan 1,1-5

Ja i Otac jedno smo. Ivan 10,30

[size=12] čuj, Izraele! Gospod je Bog naš, Gospod jedini! Ponovljeni zakon 6,4

Svemoćnomu, kojega nikada ne shvatismo; velik je u moći i u pravu! Nikada se ne savi u pravednom sudu!

Zato ga se imaju bojati ljudi! Na sveznalice sve on ne gleda! Job 37,23-24

ILIJA
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by kristina888 on sub vel 23 2008, 12:49

ILIJA je napisao/la:
kristina888 je napisao/la:bog je sve. i sisavac, i magarac, i orao, i vjetar, i dijete, rijeka, kiša, zemlja, rosa, duga... sve je nastalo iz njega, iz ljubavi, bog je jednostavno čista, bezuvjetna ljubav i zato ga ljudski um nikada neće moći pojmiti jer um nezna što je ljubav, a još manje što je bezuvjetna ljubav. to se može samo srcem osjetiti.

Ti si jedini, Gospode! Ti si, koji si stvorio nebo, nebo nad nebesima sa svom vojskom njegovom, zemlju i sve, što je na njoj, mora sa svim, što živi u njima. Svemu tomu daješ ti život. Tebi se klanja vojska nebeska. Nehemija 9,6
To sve n ....sisavac magarac i orao vjetar i mudrost i zemlja i nebo sve to je stvoreno Bozjom silom i sve to NIJE BOG.Da bi se ljubav osjetila i poznala postoji jedan jedini put a to je put kojim je Isus sam isao, to je put na koji je ukazao Ivan krstitelj kada je reko:gle jagnje Bozje koje uze na se grijehe svijeta-i pilatove grijehe i judine i grijehe razbojnika i grijehe oih koji ga udarahu i moj grijeh i tvoj grijeh. Mnogi koje je Isus ljubio nisu osjecali njegovu ljubav,Jerusalim koji ga je odbacio bio je predmet Njegove neizmjerne ljubavi i dok je plakao nad gradom i stanovnicima zbog kojih je trebalo da bude raspet oni su mislili da im misli zlo tako je i danas sa onima koji sljede putem Isusa Krista.

Bog je BOG ZIVI i nema mu ravna.

Jer u šest dana stvori Gospod nebo i zemlju, more i sve, što je u njima, ali sedmi dan otpočinu on. Zato je Gospod blagoslovio i posvetio subotni dan. Izlazak 20,11

Budalastio je otici kod postolara i pokusati ga poistovjetiti sa cipelom,budalasto je pokusati obuti postolara na noge umjesto cipele,koliko je ludje kad ljudi Svevisnjeg Boga zamjenjuju nistavnim tvarima ili stvorenjima koja je stvorio.

Budalasto je pozdravljti zgradu koju je gradio arhitekta i pricati sa njom,budalasto je stati i spred slike Mona lize i reci "Dobar dan g Leonardo kako ste?"Kolko li je onda ludje i nemoralnije Boga poistovjecivati sa tvarima koje je stvorio.

svakako da si u pravu. ja ne smatram magarca bogom! ali i on je božje stvorenje, stoga u svojoj je biti u jedinstvu s bogom, kao što se majka može odreći svoga djeteta ali to će dijete uvijek u sebi imati njenu krv, gene i netko tko djetetovu majku pozna, uvijek će i u tom djetetu vidjeti dio mjake!
tako i mi, ako upoznamo boga, naučit ćemo ga prepoznavati u svakom njegovom, sa ljubavlju stvorenom biću.naravno da sa neću klanjati magarcu misleći da je on bog! ali i taj magarac je, kao i mi, na suptilnoj razini biće stvoreno iz čiste božanske ljubavi.

kristina888
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 27
Registration date : 18.02.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on sub oľu 01 2008, 01:34

Nemam veće radosti od ove, da čujem, moja djeca u istini da hode. 3. Ivanova 1,4

Svjet se djeli na djecu Bozju i djecu djavolsku odnosno na one koji pripadaju nebeskom kraljevstvu i one koji pripadaju zemaljskom.

Jedna grupa sljedi i vjeruje Boga zivoga koji je dao otkup za izbavljenje paloga covjecanstava,oni su poslusni Bozjem zakonu i zakonima Nebeskog carstva otkupljeni i posveceni na pravednost i ljubav.

U drugoj grupi su oni koji sljede zakone grijeha i smrti, oni svoju sudbinui grade unutar drzave smrti i nistavila i odlaze u vjecnu smrt.Isto tako nauka koju sljede drzi njihov zivot u svojoj vlasti jer su joj se predali.

Biblija jasno pravi granicu izmedju ove dvije skupine

”Ne budite ujarmljeni s nevjernicima! Jer što ima pravednost s nepravednošću ili kakvu zajedništvo ima svjetlo s tamom? Kako li se slaže Krist s Belijalom? Ili kakav dio ima vjernik s nevjernikom?

Kakav li sporazum ima hram Božji s idolima? Jer smo mi hram Boga živoga, kao što reče Bog: "Stanovat ću u njima, i među njima ću hodati, i bit ću im Bog, i oni će biti moj narod. Zato iziđite između njih i odvojite se, govori Gospodin, i ne dotičite se nečista, i ja ću vas primiti. I bit ću vam otac, i vi ćete biti koji sinovi i kćeri, veli Gospodin Svemoćni." . 2. Korinćanima 6,14-18

Biblija jasno odvaja one koji su Bozji narod:

Vi ste djeca Gospoda, Boga svojega. Ne smijete zbog mrtvaca zareze sebi praviti i brijati se na čelu. Jer ti si narod, koji je svet Gospodu, Bogu svojemu. Tebe izabra Gospod između svih naroda na zemlji, da mu pripadaš kao njegov vlastiti narod. Ponovljeni zakon 14,1-2 Vidite, kakvu nam je ljubav dao Otac: "Mi se zovemo djeca Božja, i jesmo. Zato svijet ne poznaje nas, jer ne poznaje njega. Ljubljeni, sad smo djeca Božja, i još se ne pokaza, što ćemo biti, Znamo, da kad se pokaže, bit ćemo mu slični, jer ćemo ga vidjeti, kao što jest. 1. Ivanova 3,1-2 Kažem o svetima u zemlji: "To su plemeniti; njima ide sva ljubav moja." Psalam 16,3

A svima, koji ga primiše, dade vlast, da budu djeca Božja. Onima, koji vjeruju u ime njegovo, Ivan 1,12

Ovaj Duh svjedoči našemu duhu, da smo djeca Božja. Rimljanima 8,16 To jest, nijesu ono djeca Božja, što su po tijelu djeca, nego djeca obećanja računaju se u potomstvo, Rimljanima 9,8

Jer ste bili nekada tama, a sad ste svjetlost u Gospodinu. Kao djeca svijetla živite! Efežanima 5,8 Za to smo mi svjedoci i Duh Sveti, kojega Bog dade svima, koji se pokoravaju njemu." Djela apostolska 5,32

U Starom Zavjetu svestenik je nosio rese na haljini svoje odjece u Novom zavjetu gledajuci na svog prvosvestenika Isusa takodje ne smijemo izgubiti iz vida znacaj ovih rijeci:

Ovo je svrha resama: Imate se sjetiti, kad ih vidite, svih zapovijedi Gospodnjih, da ih vršite l da se ne zanosite za požudama svojih srdaca i očiju, što vas tako lako zavode na otpad.

Vi se imate spominjati svih zapovijedi mojih i vršiti ih i tako se posvetiti Bogu svojemu.

Ja sam Gospod, Bog vaš, koji sam vas izveo iz zemlje egipatske, da budem Bog vaš. Ja sam Gospod, Bog vaš." Brojevi 15,39-41!

Gospod će te učiniti svetim narodom svojim, kao što ti se je zakleo, ako izvršuješ zapovijedi Gospoda, Boga svojega, i ideš putovima njegovim Ponovljeni zakon 28,9

Bozji narod je u neprijateljstvu sa knezom i carstvom ovoga svjeta:

Jer Gospod, Bog tvoj, ide usred tabora tvojega, da te štiti i da ti preda neprijatelje tvoje. Zato neka je tabor tvoj svet, da ne nađe kod tebe ništa nečisto i da se ne odvrati od tebe. Ponovljeni zakon 23,14

Ovo je blagoslov, što ga pred smrt svoju podijeli sinovima Izraelovim Mojsije, čovjek Božji. Reče: "Sa Sinaja dođe Gospod, u svijetlu se ukaza sa Seira narodu, zasja s gore paranske, dođe usred svetih četa anđelskih, iz desnice njegove razbuktio se plamen.

Još on ljubi narod svoj. Svi pobožni njegovi u ruci su njegovoj. Okupili se uz noge tvoje, primili su zapovijedi tvoje, Ponovljeni zakon 33,1-3

Da budete besprijekorni i bezazleni, djeca Božja bez mane usred roda nevaljaloga i pokvare noga, u kojemu svijetlite kao zvijezde u svijetu, Filipljanima 2,15

Zaista, zaista, kažem vam: "Vi ćete plakati i tugovati, a svijet će se radovati; vi ćete se žalostiti, ali će se vaša žalost okrenuti na radost. Ivan 16,20

Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vrijeme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini.

I ovo će činiti, jer ne poznaše oca ni mene.

Nego vam ovo kazah kad dođe vrijeme da se opomenete ovoga da vam ja kazah; a isprva ne kazah vam ovo, jer bijah s vama. A sad idem k onome koji me posla, i niko me od vas ne pita: kuda ideš?

Nego što vam ovo kazah žalosti napuni se srce vaše.

Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem: jer ako ja ne idem, utješitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću ga k vama.

I kad on dođe pokaraće svijet za grijeh, i za pravdu, i za sud:

Za grijeh dakle što ne vjeruju mene;

A za pravdu što idem k ocu svojemu; i više me nećete vidjeti;

A za sud što je knez ovoga svijeta osuđen. Jovan 16,2-11

Bog je pokazo ljubav k nama da ga mozemo osobno upoznati i zvati se Bozjom djecom kroz Isusa Hrista...

Tada im reče Isus opet: "Zaista, zaista, kažem vam: "Ja sam vrata k ovcama.

Svi koji dođoše prije mene, tati su i razbojnici, i ovce ih nijesu slušale.

Ja sam vrata. Tko uđe kroza me, spasit će se. On će ulaziti i izlaziti i pašu nalaziti.

Tat ne dolazi, nego da krade, ubija i upropašćuje. Ja dođoh, da imaju život i obilatije imaju.

Ja sam pastir dobri, Pastir dobri daje život svoj za ovce.

A najamnik i koji nije pastir, kojemu nijesu ovce njegove, vidi vuka gdje dolazi, i ostavlja ovce, i bježi, a vuk grabi ih i razgoni.

A najamni bježi, jer je najamnik i ne mari za ovce.

Ja sam pastir dobri i poznajem svoje (ovce), i mene poznaju moje.

Kao što mene poznaje Otac, i ja poznajem Oca, i život svoj polažem za ovce svoje. Ivan 10,7-15

ILIJA
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on sub oľu 01 2008, 01:49

Tada mu reče Filip: "Gospodine, pokaži nam Oca, i to nam je dosta." Isus mu reče: "Tako sam već dugo s vama, i nijesi me upoznao, Filipe? Tko je vidio mene, vidio je i Oca. Kako ti veliš: 'Pokaži nam Oca'?

Ivan 14,8-9

ILIJA
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by branko on čet vel 26 2009, 10:38

Ja Boga svojim (ograničenim) umom promatram na ovaj način:

Slično, kao što voda može biti u 3 agregatna stanja (led, voda, para), tako je otprilike i moje razumjevanje Boga.

U nekom prapočetku, kada nije bilo niti jednog atoma, niti jednog anđela, a kamoli ljudi, postojao je Bog u svom izvornom obliku.

Kako je on htio biti dio budućeg svijeta, on je svoj nematerijalan i vanvremenski izvorni oblik trebao prilagoditi svemiru koji će stvoriti.

I stvorio je dvije vidljive manifestacije svog izvornog oblika (Duh Sveti, je po mojoj ograničenoj ljudskoj spoznaji taj izvorni Božji oblik).

I prije stvaranja ostalog vidljivog iz nevidljivog (Njega samog), on stvara svoje dvije vidljive manifestacija: Oca i Sina. Potpuno ravnopravne, sa svim spoznajama svoga izvora, i u ničemu ograničenim.

Iza je toga uslijedilo stvaranja materijalnog svemira sa anđelima.

Jedna od dvije vidljive (anđelima) manifestacije Boga, preuzima ulogu vođe anđela (Mihael). To je anđeosko ime Isusovo. On se prikazuje u starom zavjetu kao Jahve ili Anđeo Jahvin (u Mojsijevom gorućem grmu ili onaj koga je Mojsije vidio sa leđa na Sinaju).

Kako je kasnije, u posljednjim danima stvaranja našeg dijela svemira, došlo do problema sa povjerenjem u Boga, Mihael predlaže još jednu transformaciju, da bi uspio vratiti izgubljeni ljudski rod Bogu: rađa se kao čovjek. Zakonodavac umire da bi se pravda koju Zakon zahtjeva ispunila i time omogućilo otkupljenje.

Filipljanima poslanica nam na jednom mjestu opisuje taj put od "jednakosti sa Bogom" do čovjeka.
Zato je Isus mogao reći Filipu: "Toliko sam dugo sa vama, a ti me nisi upoznao (Oca)?"

Kao što naš mozak ima dvije polutke, koje kreiraju našu ličnost, tako je i sa Ocem i Sinom.
Ista su bit, a povezuje ih nositelj te biti: Duh Sveti.

Zato Izaija 44 govori:
(6) Ovako govori kralj Izraelov i otkupitelj njegov,
Jahve nad Vojskama:
"Ja sam prvi i ja sam posljednji:
osim mene Boga nema.

(7) Tko je kao ja? Nek' ustane i govori,
nek' navijesti i nek' mi razloži!
Tko je od vječnosti otkrio što se
zbilo?
Nek' nam navijesti što će još doći!
(8 ) Ne plašite se, ne bojte se:
nisam li vam to odavna navijestio
i otkrio?
Vi ste mi svjedoci: ima li Boga
osim mene? Ima li Stijene? Ja ne znam!
"

Taj isti Bog (Isus) u Otkrivenju ponavlja te riječi:

Otkrivenje 1:
(17) Kad ga vidjeh, padoh mu k nogama kao mrtav. A on stavi na me desnicu govoreći: "Ne boj se! Ja sam Prvi i Posljednji, (18 ) i Živi! Mrtav bijah, a evo živim u vijeke vjekova te imam ključe Smrti, i Podzemlja.

Isti je to Bog (Otac ili Sin, svejedno je)!
A kako da nam se nevidljivo prikaže?
Ako ne onako kako je nama shvatljivo...
Jer za Isusa stoji pisano: "Ime mu je Bog Silni i Otac Vječni!"

A u Hebrejima 7 se svjedoči o njegovom Božanstvu:
(3) On, bez oca, bez majke, bez rodoslovlja; on, kojemu dani nemaju početka ni život kraja - sličan Sinu Božjemu, ostaje svećenik zasvagda.

P.S.
Hebrejska riječ koja se često prevodi kao "krug" Zemaljski, a spominje u Jobu, Izaiji (na mnogim mjestima), znači više sferu nego krug. Tako su meni objasniti poznavaoci hebrejskog jezika.
Da su malo više čitali Pismo, a malo manje stvarali svoje slike, ne bi došlo do problema.
Bog je u Bibliji jasan po tom pitanju.
I ne samo to, jednom je Zemlja bila zaštićena vodenim omotačem i život je bujao na njoj.
Sve dok Bog nije odlučio da spusti taj omotač u oceane (iz poznatih razloga), te izloži sav život na Zemlji novim uvjetima (povećana radioaktivnost, manji pritisak atmosfere...)

Ali to nije dio ove teme...

branko
početnik
početnik

Broj postova : 74
Registration date : 26.01.2009

Korisnički profil http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html

[Vrh] Go down

Postaj by stranac on sub oľu 21 2009, 11:56

Isus je dao najprepoznatljiviji opis Oca, rekavši: "Tko je vidio mene, vidio je i Oca!"

stranac
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 280
Registration date : 17.03.2009

Korisnički profil http://www.rijec-istine.com

[Vrh] Go down

Postaj by Sofia on ned stu 29 2009, 09:51

Da,stranac.
I kako je onda Isus odvojen od Boga?
Oni su jedno.
Tko dalje doživi Duha Svetoga,doživeo je Boga,jer blago onima koji ne vide ,a veruju...da ne oslepe. Cool

Sofia
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 134
Registration date : 28.11.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by muslim on ned stu 29 2009, 12:28

Čitam temu i vidim, mučite se... Pokušavate skontati neke ne-logične stvari. Zaista ne-logične. Kako Bog može imati sina? Kako to da je Isus umro na krstu zarad grijeha ljudskih? Po tome, možeš ubiti čovjeka, ali ako vjeruješ u Isusa, oprošteno ti je? Ko je duh sveti? Zar ne mislite da svako treba nositi svoje grijehe? Šta je sveto trojstvo? Kako Isus može biti Bog, ako je na posljetku umro? Mnogo pitanja, malo odgovora. Pročitajte Kur'an i sve će vam biti jasno. Isus (Isa a.s. - op.a), je bio samo Božiji poslanik, koji je Božjom voljom oživljavao mrtve i sl. Razmislite.

muslim
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 43
Registration date : 21.11.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sofia on ned stu 29 2009, 12:34

Isus (Isa a.s. - op.a), je bio samo Božiji poslanik, koji je Božjom voljom oživljavao mrtve i sl. Razmislite.

Posla ga Bog,od sebe-da.
Volja božja se također ispunila po njemu.
To-kako da je umro,mučilo je i u ono vreme nevernike...a navešteno je da će se vratiti.
Po telu je bio čovek,i mogao je fizički doživeti smrt.
Vera nije u očima,iako je Bog dao da Ga vidimo-u Isusu.
Na nama je da vidimo ko će živeti u Duhu i dalje,ili to nećemo videti.
Nije to do razuma,pa stoga živi to još malo,pa kako ti bude...

Sofia
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by muslim on ned stu 29 2009, 12:43

Sofia, Isus i nije umro na krstu. To se samo ljudima pričinilo. On je uzdignut od Gospodara svoga i vratit će se kad bude Sudnji dan.

muslim
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sofia on ned stu 29 2009, 13:38

Kome se pričinilo?
I zar svima?

Lepo što kažeš da je uzdignut,i da će se vratiti,dakle nismo u sukobu Very Happy

Sofia
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by muslim on ned stu 29 2009, 14:20

Ne nismo u sukobu. Very Happy

muslim
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sofia on ned stu 29 2009, 14:21

moooožda malo kako

Sofia
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by muslim on ned stu 29 2009, 14:48

Muslimanima su Kršćani najbliži po vjeri. Problem su stvari oko Isusa (Isaa a.s.) i te po meni apsolutno ne lognične stvari da je isti umro zarad grijeha čovječanstva. (Šta je onda bilo prije njega???). Svaki čovjek je vlasnik svojih djela, to je ono jedino što nam je Gospodar svjetova dao na raspolaganje. Znači, sve što postoji je u Božjim rukama, naša su samo djela.

muslim
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sofia on ned stu 29 2009, 15:06

Pa onda po tebi svi treba da umru?
Koga će Bog spasiti?
I tko je bez greha?
I kako po delu stići do Boga,ako smo ga nedostojni?
Nema tog koji je bez greha!
Možemo do Boga samo po milosti.
Ili ti zaboravljaš da su i misli grešne?
Zašto neki meditacijom žele postić mirnoću uma?
Samo je Isus Krist vladar tišine uma,jači od upliva sotone,il sopstvenog brbljavog uma!
Isus je spasitelj
Prorok je obeležen od samog rođenja,tako je i Ivan Krstitelj u sebi imao Duha Svetoga-da Isusa krsti njime
Njemu se Ivan veseli i govori: »On mora rasti, a ja se umanjivati!« (Iv 3,30).
Jer ulivši Duha Svetoga u Isusa on raste,a tako je velik i danas onaj koji od rođenja skriva Isusa u sebi,da bi kasnije bio još veći kad na njega siđe Duh Sveti.

Sofia
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by muslim on ned stu 29 2009, 15:38

Svi umiru osim Boga. I Isus (Isaa a.s.) će umrijeti nakon Sudnjeg dana, kada se spusti na zemlju i ubije Dedžala (Antikrista). Naravno, svi će biti proživljeni i odgovarati će za svoja djela.

Bog će one koji su vjerovali i činili dobra djela (u što se u Islamu ubraja, da je Bog jedan i da je Muhammad njegov poslanik, 5 dnevnih molitvi, post ramazana, udjeljivanje siromašnima itd.) spasiti od džehenemske vatre (pakao) i poslati ih u Džennet (Raj), u kojima će rijeke teći u kojima ljude čekaju svakojake skrivene radosti.

Bez grijeha nije niko na ovoj planeti. Naravno, neko ima više, neko manje.
(Osim u slučaju djece, koja su do dobi puberteta bezgrešna).

Misli nisu griješne ako to ne prelazi u djela tj. u akciju.

Isus (Isaa a.s.) je bio samo Božji poslanik, čovjek kao i mi, ali je uz Božju volju i dopust činio raznolika čuda, da bi pokazao nevjerničkom narodu da je Božji poslanik. On će to na Sudnjem danu i obznaniti. Zašto su ljudi kroz vrijeme počeli misliti da je on Bog? Moja pretpostavka upravo zbog tih stvari koje je činio uz Božju pomoć, npr. oživljavao mrtve.

Ali, glavno je reći, da Isus (Isaa a.s.) NIJE Bog, niti božji sin, niti bilo šta slično. Bog je daleko više od onoga što mu se pridružuje. Bog je jedan, a njegova kreacija ne može biti što i on!

Pozdrav i sve najbolje! Smile

muslim
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sofia on ned stu 29 2009, 15:46

Ma e?
A odakle ti to?
Iz misli sve i kreće...
Nisi čuo za onu -mišlju,riječju,delom i propustom?

Isus (Isaa a.s.) NIJE Bog, niti božji sin, niti bilo šta slično.
Ovo bi se moglo nazvat hulom?
A gde ćeš ti onda tek poverovat u Duha Svetoga? Shocked

Sofia
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by muslim on ned stu 29 2009, 15:55

Sofia je napisao/la:
Ma e?
A odakle ti to?
Iz misli sve i kreće...
Nisi čuo za onu -mišlju,riječju,delom i propustom?

Isus (Isaa a.s.) NIJE Bog, niti božji sin, niti bilo šta slično.
Ovo bi se moglo nazvat hulom?
A gde ćeš ti onda tek poverovat u Duha Svetoga? Shocked

Slažem se za misli. Apsolutno. Ja samo kažem da misao nije grešna sve dok ne pređe u djelo. Naravno, ne treba imati grešne misli. Slažemo se!

A sad mi definiši, molim te, Duha Svetoga. Hvala Smile

muslim
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sofia on ned stu 29 2009, 16:08

Joj,naporan si Smile
Misli Bog zna,pa stoga i lažeš i radiš propust ako ne uradiš...
A Duh Sveti je Bog sam,kao što je to i Isus.
Moja teorija sunca Cool
Zamisliš sunce i zrake-i te zrake su sunce,zar ne?
Pa sad,jedna zraka greje manje od dve... Idea
(rečeno je da će Onaj koji se vraća biti jači)

“Ja vas krstim vodom u znak obraćenja, ali onaj koji dolazi poslije mene jači je od mene. ...

A kako je tek jako samo sunce gore? Cool
Ili ćeš mi reći -Zrake mogu postojat neovisno od sunca? Shocked
To ti je suuuunce sve

Sofia
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by muslim on ned stu 29 2009, 16:15

Ja ili sam zaista glup Very Happy, ili to što govoriš nema apsolutno nikakvog smisla. Ako je Duh Sveti Bog sam, čemu onda postojanje Duha Svetoga. Šta je Duh Sveti? Šta čini Duh Sveti? U kojem obliku je Duh Sveti? Koja je svrha Duha Svetoga? Hvala unaprijed na odgovoru! Smile

muslim
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sofia on ned stu 29 2009, 16:20

Ajd kad si baš ti,e Very Happy
Pa Sveti Duh je DUH,da ti crtam?
I kad On siđe da zaštiti svoje-osetit će ga svi u doticaju,i naravno -mnogi će ga i odbaciti
Suspect
Njima je tu igra završena.
Oš ti da taj neko oslepi od Boga,da mu siđe On sam? Shocked

Sofia
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sofia on ned stu 29 2009, 16:21

A de mi kaži,kako će tebe tvoj Bog spasiti? Very Happy

Sofia
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 17:31

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics