Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

Stranica 15 / 18. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

Postaj by Gost on sub vel 16 2008, 19:31

markecb je napisao/la:

A znam da je Bog velika tajna i da mi je teško je i gotovo nemoguće ljudskim riječima izraziti tko je i kakav je Bog izuzev kad ga promatram kao samu ljubav, i onda mi nikad nije dosta te riječi (a koju i sam u svakodnevnoj komunikaciji tako često zaboravim). Znam da o Bogu mogu jedino izreći dobro i samo dobro: i onda me stvarno zaboli kad nekako ne vidim ljubav nego prepirke i možda ja to samo umišljam ali doista i ogorčenost jer netko ne želi misliti kako valjda ja jesam uvjeren da je ispravno. Ma na ovom svijetu ima toliko zla da mi nekako ove riječi ljubav nikako nije dosta i moram je jednostavno ponavljati i truditi se živjeti u svakodnevici prema sebi i svome bližnjemu tko god on bio i koje god vjeroispovjesti, ateista bio. Nekako mi je to jedini put da se Njegovom milošću u ljubavi ide ka Njemu, jednome i vječnome.
Ako to ne vidim a ne mogu da kako kaže jedna parafraze i ne vrištim s krovova ako treba.

Hvala Euru za adresu pretraživača Kur`ana

Dakle, prijelaz sa riječi na djela vjerom koja kroz ljubav radi:
Kur`an
96. Uistinu, onima koji vjeruju i rade dobra djela, daće im Allah ljubav.19:96

Ivan 15,10
Budete li čuvali moje zapovijedi, ostat ćete u mojoj ljubavi; kao što sam i ja čuvao zapovijedi Oca svoga te ostajem u ljubavi njegovoj.
Ivan 15,13
Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by tetova on uto vel 26 2008, 20:20

"Allah je jedan ,Allah je utočišče svakom,nije rodio i rođen nije i niko alahu nije ravan./iskrenost/

tetova
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 4
Registration date : 09.02.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by prana on sub oľu 01 2008, 17:30

Cujem glas, pogledam,Issa a. s. u svojoj bjeloj mantiji, iznad njega u daljani hram koji lebdi, ni na njemu ni na hramu nema nikakvog znaka. Nikad nista ne govori. Pocinje pokrete rukama i onda pocinje kroz moju glavu da vivbrira vrlo ostar zvuk, vrlo bolan, sve dok ne prestane vrsiti pokrete rukama. Proces se ponavlja, isto cujem glas odazovem se samo sad pocinje bol da ide ide kroz kicmu i kroz glavu, tako velika da se uvijam od bolova. Opet se sve ponavlja samo sada svijetlost krene iz njegovih grudi i obavije me, a to je prelijep osjecaj zasticenosti.
A ako te ljudi iniciraju, to je sejtanluk. "

To sam pitao zbog ovoga. Nema znakova. I ja mislim da su uzeli krst kao simbol na kojem je razapet Isus. Jer su se tek kasnije prozvali krscanima. Tjelo ljudsko je hram dusi.

Prva Jovanova poslanica

Antihristi

26. Ovo vam pisa u pogledu onih koji vas zavode. 27. I vi koji pomazanje primiste od njega, ono u vama stoji, i ne trebujete da vas ko uci, nego kako vas to pomazanje samo u svemu uci, istinito je i nije laz, ostanite u njemu po nauci koju vam ono dade.

Selam/Mir s vama

prana
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Registration date : 07.02.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub oľu 01 2008, 19:49

Zaista , umnožavaju se zavodnici kako bi omeli Kristove učenike.
Isus je sada u Nebeskoj svetinji - u Hramu na Nebu i obnaša službu Dana pomirenja, službu našeg zastupnika na istražnom sudu, službu Poglavara svećeničkoga do dana izlaska iz Svetinje..
Kada netko osporava ovu službu - tko je nego Antikrist..
Tko je onaj koji hvali Njegovu službu u Svetinji - ako ne učenik Kristov - uči ga pomazanje ..
Hvala Pranui na pozdravu sa blazenstvima:
http://adventisti.info/audio/blazenstva.mp3

Za prikaz Isusove sadasnje sluzbe u Nebeskome hramu, nazalost na engleskom:

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by prana on uto oľu 04 2008, 22:29

abraham je napisao/la:Zaista , umnožavaju se zavodnici kako bi omeli Kristove učenike.
Isus je sada u Nebeskoj svetinji - u Hramu na Nebu i obnaša službu Dana pomirenja, službu našeg zastupnika na istražnom sudu, službu Poglavara svećeničkoga do dana izlaska iz Svetinje..
Kada netko osporava ovu službu - tko je nego Antikrist..
Tko je onaj koji hvali Njegovu službu u Svetinji - ako ne učenik Kristov - uči ga pomazanje ..
Hvala Pranui na pozdravu sa blazenstvima:
http://adventisti.info/audio/blazenstva.mp3

Za prikaz Isusove sadasnje sluzbe u Nebeskome hramu, nazalost na engleskom:

http://www.kud-luzern.ch/Dzemat/sure_text/s18.htm

Selam/Mir tebi

prana
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Registration date : 07.02.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri oľu 05 2008, 10:06

Hvala Pranui na ovom prijevodu Kur'ana
Prvi prijevod
KUR'ANA [/size]
na Bosanski jezik. III izdanje. Autor prijevoda:
Mustafa Mlivo, dipl. ing.

Bugojno, 2002.
[/size]

Hvala Bogu na pravednosti.
Mir svima,

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Alem on pon oľu 31 2008, 16:27

[quote="Sejfudeen"]Odmah da reagujem;
Na prvoj adresi ispisani su ajeti Kur´ana casnog.Taj koji ih je napisao kobiva se zgrozava.Ja kazem otvorite Biblije i pogledajte zakon-uvjerite se sta je brutalnost.

Na šta konkretno misliš kada govoriš o brutalnosti u zakonu?

Alem
početnik
početnik

Broj postova : 76
Registration date : 15.02.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by sunshine on čet oľu 26 2009, 12:09

Isus - pravi Bog i pravi covjek.

sunshine
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 108
Registration date : 26.03.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Muatez on uto ruj 01 2009, 00:34

pozdrav svima

Ja bih se vratio na temu ovde....
Moze li mi iko navesti gdje za sebe Isus kaze da je Bog ili boziji sin,
I gdje se spominje u Bibliji rijec trojstvo (trinity)

Muatez
početnik
početnik

Broj postova : 83
Registration date : 11.07.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto ruj 01 2009, 00:37

sunshine je napisao/la:Isus - pravi Bog i pravi covjek.

zanimljivo Surprised

a kako to sad???

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Muatez on ned ruj 06 2009, 00:56

mislim da s trebamo vratiti na temu-ne znam kakve koristi ima od zakljucavanja teme, ako neko krsi pravila neka se banuje
vratimo se temi

Muatez
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto ruj 08 2009, 14:10

Muatez je napisao/la:pozdrav svima

Ja bih se vratio na temu ovde....
Moze li mi iko navesti gdje za sebe Isus kaze da je Bog ili boziji sin,
I gdje se spominje u Bibliji rijec trojstvo (trinity)

A gdje se spominje u Kur`anu Trojstvo? Odgovori mi na to pitanje, znam da zvuči čudno, ali poslije ću reći u čemu je stvar.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto ruj 08 2009, 14:49

Boziji Govor:

" Nevjernici su oni koji govore: 'Bog je- Mesih, sin Merjemin!' A Mesih je govorio: ' O sinovi Israilovi, ibadet cinite Allahu, i mom i vasem Gospodaru! Ko drugog Allahu smatra ravnim, Allah ce mu ulazak u Džennet zabraniti i boraviste njegovo Džehennem biti; a zulumcarima nece niko moci pomoci." ( El-Maide, 72.)

" Nevjernici su oni koji govore: Allah je jedan od trojice! A samo je jedan Bog! I ako se ne okane onoga sto govore, nesnosna patnja ce, zaista, stici svakog od njih koji nevjernik ostane." (El- Maide, 73.)

"To je Isa, sin Merjemin, to je prava istina o njemu, onaj u koga oni sumnjaju. Nezamislivo je da Allah ima dijete, Uzvisen je On! Kad nesto odredi, on zato rekne samo: 'Budi!'- i ono bude." ( Merjem, 34-35)

" O sljedbenici Knjige, ne zastranjujte o svom vjerovanju i o Allahu govorite samo istinu! Mesih, Isa, sin Merjemin, samo je Allahov poslanik, i stvoren je Rijecju Njegovom, koju je Merjemi dostavio, i zivot mu dao; zato vjerujte u Allaha i njegove poslanike i ne govorite: 'Trojica su!' Prestanite, bolje vam je! Allah je samo jedan Bog, slavljen neka je On, zar da ima dijete?! Negovo je ono sto je na nebesima i ono sto je na Zemlji, i Allah je dovoljan kao zastitnik." (En- Nisa', 171.)

Ovo je samo dio.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dr.gog on uto ruj 08 2009, 16:12

Samo jedno te isto na svim forumima....vehabijama je predosadno...Kontinuitet i autentichnost biblijskog teksta, Trojstvo i Isusova licnost..ponavljate brosure ko papagaji odkako je Visoki Saudijski komitet podijelio hiljade istih u zelji da bh muslimane vrati na pravi put..
Zapravo, ljudi vodite dijalog sami sa sobom u cilju pobijanja druge teologije a ne dobijanja korisnih zakljucaka.Sve se svodi na carobnu rijec Protivrjechnost i ganjanje dlake u jajetu kako bi golobradi sejhovi koji vam operu mozak dokazali da su u pravu.

Eto kriscani nemaju odgovora..i onda bombardovanje copy paste tekstovima.Govori li iko od vas logicki, iz iskustva i iz glave o vjeri koju pokusavate komentarisati ili je za sve potreban Ahmet Didat i Jahja, ili Muderrisova hutba na Mojmilu, ili novi broj Saffa?

Stotine komentara po forumima se svodi na prosto obezvredjivanje Biblije kao falsifikata.To je istina i osnovna teza koja stoji iza vaseg pisanja.

Foliranje je pokusavati u to dodati toleranciju ako se u startu prilazi neiskreno i negacijski.Sta razgovarati sa kriscanima kad je za njih ionako spreman dzehennem, i kad za njih spasa nema po vajnim tumacima islamske teologije koji vode vehabijske workshopove po Sarajevu.

Najmanje je priche o Kuranu Casnom ili o Novom Zavjetu.

Ko od vatrenih kriscana ovdje zna da objasni Trojstvo?.Ne zna niko.Ko zna da opise hronologiju sastavljanja moderne Biblije kako bi pobio besmislene teze saudijskih misionara da je biblija izmjenjena?

Imate posla sa jednim opskurnim teoloskim fakultetom u Medini koji fabrikuje islamske jastrebove sa identicnom pricom, a vrijeme trosite na copy-paste kao i oni.Igra gluhih telefona...

Za pocetak dajte malo iskrenije.

dr.gog
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Registration date : 08.09.2009

Korisnički profil http://www.sarajevo-x.com

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto ruj 08 2009, 16:56

Amatullah je napisao/la:Boziji Govor:

" Nevjernici su oni koji govore: 'Bog je- Mesih, sin Merjemin!' A Mesih je govorio: ' O sinovi Israilovi, ibadet cinite Allahu, i mom i vasem Gospodaru! Ko drugog Allahu smatra ravnim, Allah ce mu ulazak u Džennet zabraniti i boraviste njegovo Džehennem biti; a zulumcarima nece niko moci pomoci." ( El-Maide, 72.)

" Nevjernici su oni koji govore: Allah je jedan od trojice! A samo je jedan Bog! I ako se ne okane onoga sto govore, nesnosna patnja ce, zaista, stici svakog od njih koji nevjernik ostane." (El- Maide, 73.)

"To je Isa, sin Merjemin, to je prava istina o njemu, onaj u koga oni sumnjaju. Nezamislivo je da Allah ima dijete, Uzvisen je On! Kad nesto odredi, on zato rekne samo: 'Budi!'- i ono bude." ( Merjem, 34-35)

" O sljedbenici Knjige, ne zastranjujte o svom vjerovanju i o Allahu govorite samo istinu! Mesih, Isa, sin Merjemin, samo je Allahov poslanik, i stvoren je Rijecju Njegovom, koju je Merjemi dostavio, i zivot mu dao; zato vjerujte u Allaha i njegove poslanike i ne govorite: 'Trojica su!' Prestanite, bolje vam je! Allah je samo jedan Bog, slavljen neka je On, zar da ima dijete?! Negovo je ono sto je na nebesima i ono sto je na Zemlji, i Allah je dovoljan kao zastitnik." (En- Nisa', 171.)

Ovo je samo dio.

U tome i jeste problem: kur`an ne govori o Trojstvu, nego podmeće kršćanima da:

1.)vjeruju u tri boga, što nije istina
2.)da Mariju smatraju bogom
3.)da rođenje Isusovo od Boga smatraju biološkim rođenjem, kao što je slučaj u poganskih religija

Drugim riječima, kur`an uopće ne poznaje pravo kršćansko učenje o Trojstvu, on ga i ne spominje. On ili ne poznaje autentično kršćansko učenje, ili ga ne osuđuje.

Da je Isus bog uz Allaha smatraju Jehovini svjedoci, mormoni, smatrali su to arijanci i još mnogi, ali svi navedeni su izišli iz kruga kršćanstva.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on uto ruj 08 2009, 18:43

Da je Isus bog uz Allaha smatraju Jehovini
svjedoci, mormoni, smatrali su to arijanci i još mnogi, ali svi
navedeni su izišli iz kruga kršćanstva.

To je netočno.

Jehovini svjedoci kao i Arije i arijanci vjeruju da je Isus ustvari arkanđel Mihael, a ne Bog.

pozdrav

Euro

Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto ruj 08 2009, 19:33

Euro je napisao/la:
Da je Isus bog uz Allaha smatraju Jehovini
svjedoci, mormoni, smatrali su to arijanci i još mnogi, ali svi
navedeni su izišli iz kruga kršćanstva.

To je netočno.

Jehovini svjedoci kao i Arije i arijanci vjeruju da je Isus ustvari arkanđel Mihael, a ne Bog.

pozdrav

Euro

Nisi u pravu. Dotični su, uz jednog Boga, uveli i anđela Mihaela, koji je nakon zemaljskog puta dinamički uzdignut na praktički božanski status, dakle, dobivamo dva boga, jednog manjeg, jednog većeg. Dodamo li tome 144 000 članova "nebeske vlade" na koncu vremena, panteon je gotov. Oni koji najviše optužuju druge za mnogoboštvo, u praksi su ga sami uveli. No to već izlazi iz kruga ove teme.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on uto ruj 08 2009, 20:49

Volio bih da nisam u pravu, ali slušajući Jehovine svjedoke, zatim čitajući njihovu literaturu i slušajući kućno propovjedanje, mislim da sam u pravu.

Otvoreno su mi rekli da Isus nikako ne može biti Bog i da je on arkanđel Mihael. I da taj Mihael nikako nije Bog.
Zato sam ih i pitao vjeruju li oni u Trojstvo i onda su rekli da naravno da ne vjeruju, jer Bog Otac i Isus nisu jednaki.

pozdrav

Euro

Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto ruj 08 2009, 21:13

haim je napisao/la:
Amatullah je napisao/la:Boziji Govor:

Ovo je samo dio.

U tome i jeste problem: kur`an ne govori o Trojstvu, nego podmeće kršćanima da:

1.)vjeruju u tri boga, što nije istina
2.)da Mariju smatraju bogom
3.)da rođenje Isusovo od Boga smatraju biološkim rođenjem, kao što je slučaj u poganskih religija

Drugim riječima, kur`an uopće ne poznaje pravo kršćansko učenje o Trojstvu, on ga i ne spominje. On ili ne poznaje autentično kršćansko učenje, ili ga ne osuđuje.

Da je Isus bog uz Allaha smatraju Jehovini svjedoci, mormoni, smatrali su to arijanci i još mnogi, ali svi navedeni su izišli iz kruga kršćanstva.

ja citiram jedno, ti pricas drugo
u Qur'aanu se ne spominje da je Marija bog, vec zena, a bog nije isto sto i zena a i ona je rodila Isusa isto kao sto i svaka druga zena radja djecu, samo sto Isus nije imao oca, i sta tu sad nije jasno

trojstvo je spomenuto u prethodno citiranim dijelovima Qur'aana

vas krscana ima raznih i svi vjerujete u razlicito "trojstvo"
100 krscana- 100 razlicitih tumacenja, a ako konkretno ti ne vjerujes u trojstvo, ne znaci da ni ostali krscani ne vjeruju
neki vjeruju da je jedan Bog iz 3 komponente, neki da su 3 boga, neki da je Bog jedan, neki da je Isus bog a ne sin, etc. pa ko da to sad sve uprati

sad zavisi u kojoj si ti kategoriji

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto ruj 08 2009, 21:33

Euro:

Volio bih da nisam u pravu, ali slušajući Jehovine svjedoke, zatim čitajući njihovu literaturu i slušajući kućno propovjedanje, mislim da sam u pravu.

Otvoreno su mi rekli da Isus nikako ne može biti Bog i da je on arkanđel Mihael. I da taj Mihael nikako nije Bog.
Zato sam ih i pitao vjeruju li oni u Trojstvo i onda su rekli da naravno da ne vjeruju, jer Bog Otac i Isus nisu jednaki.

Jedno je terminologija, a drugo ono što se krije iza nje. Uostalom, pročitaj njihov komentar Iv 1, 1; pa će ti sve biti jasno. Ne zaboravi: ni u mnogoboštvu nisu svi bogovi jednaki.

Amatullah:

ja citiram jedno, ti pricas drugo
u Qur'aanu se ne spominje da je Marija bog, vec zena, a bog nije isto sto i zena a i ona je rodila Isusa isto kao sto i svaka druga zena radja djecu, samo sto Isus nije imao oca, i sta tu sad nije jasno

Onda nisi dobro čitao kur`an: "A kada Bog rekne: O Isa sine Merjemin, jesi li ti govorio ljudima: prihvatite mene i majku moju kao dva boga uz Boga..." (El Maide 116), drugim riječima, tvrdi da kršćani smatraju Mariju bogom, i u tom krivom boštvu jednakom Isusu, što je laž. Dakle, kur`an ne prikazuje pravo stanje stvari.

trojstvo je spomenuto u prethodno citiranim dijelovima Qur'aana

Nije. Spomenuta su tri odvojena boga, a ne jedan Bog u trima osobama, nerazrješivo povezanima i prožetima u jedno biće. Dakle, još jedna netočnost i krivi prikaz u kur`anu. Ajd reci iskreno, jesi li ikada proučio kršćanski nauk o Trojstvu?

vas krscana ima raznih i svi vjerujete u razlicito "trojstvo"
100 krscana- 100 razlicitih tumacenja, a ako konkretno ti ne vjerujes u trojstvo, ne znaci da ni ostali krscani ne vjeruju
neki vjeruju da je jedan Bog iz 3 komponente, neki da su 3 boga, neki da je Bog jedan, neki da je Isus bog a ne sin, etc. pa ko da to sad sve uprati

sad zavisi u kojoj si ti kategoriji

Netočno-katolici, pravoslavni, protestanti, svima je koncept isti, sad, što su neke manje zajednice odlutale od kršćanstva, druga je stvar. Ja vjerujem u Trojstvo, onako kako ga je Bog objavio, ali ne vjerujem u iskrivljeni poganski trobožački princip, koji kur`an kršćanima lažno pripisuje.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto ruj 08 2009, 21:46

a molite li se vi Mariji?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto ruj 08 2009, 21:51

Ne. Častimo ju i poštujemo, promatramo primjer njena života, i utječemo joj se za zagovor-sve stvari koje u drukčijem obliku postoje u islamu. Bogom je ne smatramo.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto ruj 08 2009, 21:57

ali se opet njoj obracate za poneke stvari, zar ne?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by usamljena on uto ruj 08 2009, 23:23

Bože moj, sve mudrac do mudraca.

usamljena
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 151
Registration date : 07.04.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Muatez on sri ruj 09 2009, 00:13

za dr.gog ne znam zasto nekoga zoves Vehabijom ako se taj tako ne samo da ne predstavlja nego to i negira. Nisam vidio ni u jednom postu da je neko rekao da je Vehabija, i ne znam sa kojim argumentima spominjes Fakultet u Medini-onako pausalno. I ako krscani nemaju odgovora na trojstvo, ne znam zasto to ne priznaju pa da krenemo sa daljom raspravom
Kad je u pitanj Kur`an i trojstvo, evo vam citat:
En-Nisa
171. O sljedbenici Knjige, ne zastranjujte u svome vjerovanju i o Allahu
govorite samo istinu! Mesih, Isa, sin Merjemin, samo je Allahov po-
slanik, i Riječ Njegova koju je Merjemi dostavio, i Duh od Njega;
zato vjerujte u Allaha i Njegove poslanike i ne govorite: ”Trojica su!”
Prestanite, bolje vam je! Allah je samo jedan Bog – hvaljen neka je
On! – zar On da ima dijete?! Njegovo je ono što je na nebesima i
ono što je na Zemlji, i Allah je dovoljan kao svjedok.
172. Mesihu neće biti zazorno da prizna da je Allahov rob, pa ni mele-
kima, Njemu najbližim. A one kojima bude zazorno da se Njemu
klanjaju, i koji se budu oholili, Allah će ih sve pred Sebe sakupiti:
173. vjernike koji su dobra djela činili On će prema zasluzi nagraditi i još
će im, iz obilja Svoga, više dati; a one koji su zazirali i oholili se –
na nesnosne muke će staviti i oni neće naći sebi, mimo Allaha, ni
zaštitnika ni pomagača.
174. Oljudi, dokaz vamje već stigao od Gospodara vašeg iMi vamobjav-
ljujemo jasnu Svjetlost.
175. One koji budu u Allaha vjerovali i čvrsto se Njegovih propisa pridr-
žavali – On će, sigurno, u milost Svoju i blagodat uvesti, i pravim putem Sebi uputiti.

zanimljivo, u samoj Bibliji se ne spominje rijec trojstvo, i pazite sta Kur`an kaze o tom, "NE GOVORITE" a ne, ne pisite. Ne znam sta je ostalo nejasno.
Drugim rijecima, iako ne pise trojstvo u samoj Bibliji, krscani ipak vjeruju u njega, a sta Kur`an o tome kaze, vec sam naveo

Muatez
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 16:57

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 15 / 18. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]