Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

Stranica 2 / 18. Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

Postaj by Konin on ned sij 20 2008, 20:41

Sejfudeen je napisao/la:Isus se molio,plakao,jeo,imao nuzdu(imao je sve karakteristike obicnog cove) kada je vec to sve radio da li ga smatrate "malim" bogom ili "polu-bogom" jer sam Isus je rekao:
Otac je veci od mene.

Isus je Bog, ne "polu", ne "mali", nego Bog u tijelu, samim time djeluje unutar zakonitosti ovog svijeta i ljudskog tijela, ali koje po potrebi krši.
Otac je veći od Njega, je Otac označava apsolutnog transcedentnog Boga, a Isus jednu Njegovu manifestaciju na ovom svijetu.

Sejfudeen je napisao/la:
Ivan 5:31:Ako ja svjedocim sam za semoje svjedocanstvo nije vjerodostojno.

Ivan 8:14:
Iako ja svjedocim sam za se-odvrati im Isus-moje je svjedocanstvo vjerodostojno.
Sta je ovo?
Izostavio si jako bitan član "i".
Iv 8:14: Ako ja isvjedočim sam za sebe, svjedočanostvo je moje istinito jer znam odakle dođoh i kamo idem. A vi neznate ni odakle dolazim ni kamo idem. Vi sudite po tijelu.....
Da probam objasniti šta je Isus mislio time:
Iv 5:31 znači "Ne svjedočim ja sam za sebe, nego i Ivan svjedoči za mene"
Iv 8:14 znači "Ne svjedočim ja sam za sebe, ali čak i da je to slučaj, ja znam da je moje svjedočanostvo istinito, a vi to nemožete znati jer sudite samo po tijelu..."

U istom tom Ivanu, kaže Isus: "Tko ne časti Sina, ne časti ni Oca". Dakle, pusti sada priče o "malom ili polu Bogu." Što se nas tiče Isus je Bog i kako se odnosimo prema Njemu, tako se odnosimo prema Bogu .

Sejfudeen je napisao/la:
Matej 11:13,14:
Svi su Proroci i Zakon proricali o Ivanu.On je-ako cete pravo-Ilija koji ima doci.
Ivan 1:19-22:
A ovo je Ivanovo svjedocanstvo kad mu zidovi iz Jeruzalema poslase neke svecenike i levite da ga upitaju.
Tko si ti?On priznade, ne zanijeka,priznade:Ja nisam Mesija.
Dakle sto-upitase ga-jesi li Ilija? Nisam odgovori.Jesi li ocekivani prorok?-Ne odvrati.
Samo me zanima koji od njih ne govori istinu?
Nemam pojma, vjerojatno oba govore istinu, samo su imali različite pojmove tko je to "Ilija". A i možda je netko nešto krivo shvatio ili zapisao, tko će ga znati... Wink

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 371
Registration date : 19.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Jasmin(Jason) on pon sij 21 2008, 06:20

Euro
Pa bitno je Konine. Ako je Isus bio Bog kada je počeo naučavati, onda se pitam - zašto je rekao da je njegov Otac veći od njega? A mi govorimo kako je ISUS=BOG OTAC !!! Ili, Isus izjavljuje da Otac zna kada će biti sudnji dan, a on Isus koji je jednak Bogu to ne zna !!! Malo mi je to nelogično. Isus koji je Bog ne zna za takve stvari.
Potpisujem.to stari

Jasmin(Jason)
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 233
Registration date : 19.02.2007

Korisnički profil http://www.magazin.co.ba/index.php?sid=8faaf015ba62f9ddf75420a37

[Vrh] Go down

Postaj by Sejfudeen on pon sij 21 2008, 13:06

[/quote]Isto tako moguće je da u tom trenutku Isusu nije bilo dano da sve vidi i sve zna[quote]
Tko bijase taj sto mu ne dade?

Kazes da izmedju Isusa i Boga nema razlike?
Zar su isti Onaj koji sve stvara i onaj koji ne stvara?
Onaj koji sve izdrzava i onaj koji ne izdrzava?
Onaj kome se moli i onaj koji moli?
Onaj do Kojeg pogledi ne dopiru i onaj koji je bio medju ljudima?
Zar mogu biti isti ako sam Isus tvrdi da je Otac veci od njega?
Zar Bog ovako govori:
Nas Gospodar koji je na nebu,slavljeno neka je njegovo ime.
Podari nam svakodnevno kruh da imamo.
Daj nam snage da oprostimo drugima i drugi da oproste nama pogreske koje ucinimo,odvrati nas od pozuda i udalji nas od zla.
Uzvisen si i mocan Gospodar i tvoja moc je vjecna.
Kako kaze jedan od apostola:
Krist je glava svakom covjeku,covjek je glava zeni,Bog je glava Kristu.
Bog je pred vama potvrdio Isusa-mocnim djelima i cudesnim znacima-koje Bog ucini po njemu.
Bog je ucinio Isusa Mesijom.
Znaci nisu isti onaj koji sve moze i cini sta hoce,i onaj koji ne moze nista bez dozvole.
Udruzise se Herod i Pilat zajedno s poganima protiv tvoga svetog sluge Isusa.
Zar su sluga i Gospodar jednaki?
Apostoli su ga navjescivali kao Mesiju-na kao Boga nego kao Mesiju.
Zar su Bog i Mesija jednaki?

Kod nas muslimana Isa a.s. je na posebnom mjestu.
Od 124000 poslanika on je medju 6 poslanika odluke.
Njegovoj majci su u Kur´anu date vece pocasti nego u Bibliji.
Ali ne treba ga uzdizati na mjesto gdje se on sam nikada nije uzdizao.Bog je jedan,Svemocni,dovoljno milostiv da oprosti bez posrednika.Daleko je iznad onoga sta mu ljudi dodaju.Ako pozeli da unisti Isusa,majku Isusovu i sve nas-postoji li neki da ga sprijeci?
Razmislite.

Sejfudeen
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 172
Registration date : 08.01.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on pon sij 21 2008, 22:37

Sejfudeen je napisao/la:
Isto tako moguće je da u tom trenutku Isusu nije bilo dano da sve vidi i sve zna

Tko bijase taj sto mu ne dade?

Otac Wink

Sejfudeen je napisao/la:
Bog je ucinio Isusa Mesijom.
Znaci nisu isti onaj koji sve moze i cini sta hoce,i onaj koji ne moze nista bez dozvole.
Apostoli su ga navjescivali kao Mesiju-na kao Boga nego kao Mesiju.
Zar su Bog i Mesija jednaki? Apostoli su ga navjescivali kao Mesiju-na kao Boga nego kao Mesiju. Zar su Bog i Mesija jednaki?
Ja bi prije rekao da je Bog učinio sebe Isusom, a da su Ga židovi prepoznali kao Mesiju.
Isus je prorok, Isus je Mesija, ali je ujedno i puno više od toga, on je Bog u ljudskom tijelu.
Razlika je vidljiva, kod primjerica Pavla, koji govori "sada spoznajem djelomično, a tada ću spoznati savršeno" i Isusa koji govori " Tko će mi od vas dokazati grijeh?"

Sejfudeen je napisao/la:
Kazes da izmedju Isusa i Boga nema razlike?
Zar su isti Onaj koji sve stvara i onaj koji ne stvara?
Onaj koji sve izdrzava i onaj koji ne izdrzava?
Onaj kome se moli i onaj koji moli?
Onaj do Kojeg pogledi ne dopiru i onaj koji je bio medju ljudima?
Zar mogu biti isti ako sam Isus tvrdi da je Otac veci od njega?
Zar Bog ovako govori:
Nas Gospodar koji je na nebu,slavljeno neka je njegovo ime.
Podari nam svakodnevno kruh da imamo.
Daj nam snage da oprostimo drugima i drugi da oproste nama pogreske koje ucinimo,odvrati nas od pozuda i udalji nas od zla.
Uzvisen si i mocan Gospodar i tvoja moc je vjecna.

Da, ali Bog govori i ovo:
"Ja i otac, Jedno smo" i "Zaista, zaista, kažem vam: prije negoli Abraham posta, Ja jesam!"

Treba shvatiti što znači Bog u ljudskom tijelu. Rekao bi ti da pročitaš prvo poglavlje Ivana, ali ionako nebi ništa shvatio, iako je to tamo jako dobro i duboko objašnjeno, samo kako kaže Isus nije dano svima da shvate.
Da, Isusa je Bog poslao, ali je istodobno Bog jedno s Njim.
"Ja i otac, Jedno smo"
"..pa uvidite i upoznajte da je Otac u meni i ja u Ocu"

Isusu Bog daje zapovijedi, ali istodobno to su Njegove zapovijedi i Njegova volja, jer je Bog s Njim jedno.
Isus im nato reče: "Kad uzdignete Sina Čovječjega, tada ćete upoznati da Ja jesam i da sam od sebe ne činim ništa, nego da onako zborim kako me naučio Otac. 29 Onaj koji me posla sa mnom je i ne ostavi me sama jer ja uvijek činim što je njemu milo."
Isus ništa ne čini osim što mu Otac kaže, a istodobno ima vlast dati i uzeti život.
Zbog toga me i ljubi Otac što polažem život svoj da ga opet uzmem. 18 Nitko mi ga ne oduzima, nego ja ga sam od sebe polažem. Vlast imam položiti ga, vlast imam opet uzeti ga.
Poanta svega je da je Isus istodobno izašao od Boga, koji je ostao tamo gdje je, ali je i tu sa Njime. To nije nikakav problem, ako shvatimo da je Bog neograničen.
"Izišao sam od Oca i došao na svijet. Opet svijet ostavljam i odlazim Ocu" "No ja nisam sam, jer Otac je sa mnom."

Sejfudeen je napisao/la:
Zar su sluga i Gospodar jednaki?
Isus sigurno nije sluga. Tu je ona glavna razlika između kršćanstva i islama, "bog" u islamu želi sluge, a Bog u kršćanstvu želi Sinove, baštinike, one koji su savršeni poput Njega, one koji su s Njime Jedno.
Negirati tu istinu, znači negirati samu bit Isusovog nauka i života, to znači odbiti ruku koju nam Bog osobno pruža.
"I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima: da budu jedno kao što smo mi jedno - ja u njima i ti u meni, da tako budu savršeno jedno"

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sejfudeen on pon sij 21 2008, 23:20

Sam priznajes da je Otac taj koji daje i uzima,
Ako Bog daje i uzima a Isus ne moze sve uraditi kako hoce,
kako zoves takvog-mozda "falicni" bog?

Bog ne moli,Njemu se moli,kao i Isus sto je radio :
Kruh nas svakodnevni daj nam danas,ili:
Slavim te Oce,Gospodaru neba i zemlje.

Bog daje kome hoce i sta hoce,Isus ne:
On joj rece:Sta zelis?Ona odgovori:Naredi da ova moja 2 sina sjednu u tvom kraljevstvu jedan s tvoje desne,drugi s lijeve strane.Isus odgovori:
Ne spada na mene da dajem mjesto sa svoje desne ili lijeve strane.Ono pripada onima za koje ga je odredio moj Otac.

Bog sve zna Isus ne:
Sto se tice onog Dana o tome nitko nista ne zna
ni andjeli ni sin vec jedino Otac
Pa zar su isti Onaj koji zna i onaj koji ne zna?

I opet Bog ne moli,samo Bogu se moli:
Oce moj,ako je moguce neka me mimoidje ovaj kalez.

Izvrsava se samo Bozija volja:
Boze neka ne bude moja,nego neka bude Tvoja volja.

Sejfudeen
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sejfudeen on pon sij 21 2008, 23:24

Da ti nesto dodam kad vec spominjes da ja ne svatam.
U TVOJOJ Bibliji pise da Isus nije umro na krstu(vec se ljudima samo pricinilo)-Isusove rijeci.

Sejfudeen
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on uto sij 22 2008, 17:27

Sejfudeen je napisao/la:Sam priznajes da je Otac taj koji daje i uzima,
Ako Bog daje i uzima a Isus ne moze sve uraditi kako hoce,
kako zoves takvog-mozda "falicni" bog?
Isus može uraditi što god hoće, ali to ne čini On nego Otac koji prebiva u Njemu. Tako je nekako Isus to objasnio.
Isus je vršitelj Božje volje, Isusova volja je Božja volja, nema razlike.

Sejfudeen je napisao/la:
Bog ne moli,Njemu se moli,kao i Isus sto je radio :
Kruh nas svakodnevni daj nam danas,ili:
Slavim te Oce,Gospodaru neba i zemlje.
Oce moj,ako je moguce neka me mimoidje ovaj kalez.
Izvrsava se samo Bozija volja:
Boze neka ne bude moja,nego neka bude Tvoja volja.
"Oče naš" je primjer molitve koju je Isus dao ljudima, a ne ono što je on radio.
Kada se on molio, to je više ličilo unutarnjem razgovoru sa svojom biti, kao što i ljudi znaju ponekad voditi unutarnji monolog, tako je i Isus vodio unutarnji monolog sa Ocem, koji je bio sa njime.
Kada se Isus "moli" (razgovara sa Ocem) onda to zvuči:
"I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima:
da budu jedno kao što smo mi jedno - ja u njima i ti u meni, da tako
budu savršeno jedno"

Sejfudeen je napisao/la:
Bog daje kome hoce i sta hoce,Isus ne:
On joj rece:Sta zelis?Ona odgovori:Naredi da ova moja 2 sina sjednu u tvom kraljevstvu jedan s tvoje desne,drugi s lijeve strane.Isus odgovori:
Ne spada na mene da dajem mjesto sa svoje desne ili lijeve strane.Ono pripada onima za koje ga je odredio moj Otac.
Bog sve zna Isus ne:
Sto se tice onog Dana o tome nitko nista ne zna
ni andjeli ni sin vec jedino Otac
Pa zar su isti Onaj koji zna i onaj koji ne zna?
Nije važno, Njihova bit je ista.
Da malo zakompliciram, Bog nije niit svemoguć, niti sveznajuć, to su ljudski pojmovi koji samo vode u glupe kontradikcije.
Bog je apsolutno savršen, Isus je Božja manifestacija u relativnom svijetu, samim time On je relativno savršen. Ono što je trebao znati, je znao. Ono što je trebao dati, je dao....

Sejfudeen je napisao/la:
Da ti nesto dodam kad vec spominjes da ja ne svatam.
U TVOJOJ Bibliji pise da isus nije umro na krstu(vec se ljudima samo pricinilo)-Isusove rijeci.
?Može citat??

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Jasmin(Jason) on uto sij 22 2008, 19:50

Konin
Da malo zakompliciram, Bog nije niit svemoguć, niti sveznajuć, to su ljudski pojmovi koji samo vode u glupe kontradikcije.
Eh prijatelju komplicirat se može a i filozofirat do mile volje.
Jedno je jasno-većina ljudi zdrave prirode i samim tim razuma,traži razumne dokaze onoliko koliko im je sam Bog omogućio da dokuće.
U protivnom kakva bi bila svrha da šalje svoju uputu a da je njegova stvorenja ne uspijevaju dokučiti i razumijeti?
Korićanima 14:33 ,je dovoljno da ona potvrdi ovo što ja sada tebi pričam.
Naravno uvijek će nas biti različitih i svako ima slobodno pravo od samog Boga da vjeruje ili ne vjeruje.
Niko to pravo nikom ne smije silom uskraćivati,i to je Božija odredba.
Ali u islamu je razum uslov za spoznaju vjere.Islam traži da se sve argumentuje,pa tek onda prizna kao istinito.
Istina u našem spektru shvatanja,je ono što možemo svojim ogranićenim bićem spoznati.Bog i ne traži od nas više,mi nećemo biti odgovorni za više i ono nedostižno,a opet i to je kristalno jasno da nismo u stanju i kada bi željeli.
Svi oni koji to pokušavaju dostići,slični su plivaču koji zaranja u sve dublje vode uznemirenog mora i kojem prijeti da nikad više ne izroni.

Način na koji ti shvataš Isusovu božanstvenost,je u domenima te neke "veće" nikom dostižne spoznaje.
Po meni je čovijek dužan da očituje ono što njegovo biće može spoznati i osijetiti,a nikako srljati prema nečemu što mu je nedostižno a sam je toga svjestan.
Bog nije nerealan pa da nas kazni da nosimo teret koji nismo u stanju.
Pozdrav.

Jasmin(Jason)
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil http://www.magazin.co.ba/index.php?sid=8faaf015ba62f9ddf75420a37

[Vrh] Go down

Postaj by Jasmin(Jason) on uto sij 22 2008, 20:32

Kako je počela Isusova/Isaova a.s misija?

Kur'an ne govori kako i kada je Mesija počeo obznanjivati svoju misiju. Međutim, sastavljači evanđelja kazuju da je Ivan Krstitelj (Jahja, a.s.) neko vrijeme proveo u pustinji živeći asketskim životom, poslije čega se
pojavio na obali rijeke Jordan, propovjedajući krštenje u znak obraćanja za oproštenje od grijeha.
Ljudi su mu dolazili i on ih je krstio u rijeci Jordan najavljujući im dolazak
„carstva nebeskog”. Jevreji iz Jeruzalema su mu poslali neke svešenike koji su ga pitali da li je on Ilija?
Odgovorio je da nije. Zatim su ga pitali da li je Mesija, pa je odgovorio da nije. Onda su ga pitali da li je on (obećani) prorok.
Kad je rekao da ni to nije rekli su mu: „Pa ko si onda i zašto krstiš ljude kad nisi ni Ilija, ni Mesija ni obećani prorok?”
Insistirali su da im kaže. Rekao je: „Ja sam glas onog koji viče u pustinji:
"Pripravite put Gospodnji, poravnajte mu staze. Neka krivudavi putevi postanu pravi,jer se približio dolazak carstva nebeskog”.
(Ove riječi su bile pozajmljene iz trećeg stiha četrdesetog
poglavlja knjige proroka Izaije.)
Evanđelja kazuju da je Mesija došao Ivanu, da ga je on krstio u Jordanu.
Kada je izašao iz vode, vidio je Duha Božijega kako se u liku goluba spustio na njega govoreći mu:

„Ovo je Sin moj, Ljubljeni moj, koga sam odabrao!”

Nakon toga on je postio četrdeset dana u pustinji ništa ne jedući niti pijući.
Kada je na kraju posta osjetio glad bio je iskušan od napasnika koji mu je prišao i rekao:

„Ako si zaista Sin Božiji, naredi da ovo kamenje postane kruh.”
On je odgovorio:
„Pisano je: Ne živi čovjek samo od kruha, nego o svakoj riječi koja izađe iz usta Božijih.”

Zatim ga je đavo zaustavio na vrhu hrama i rekao mu:

„Ako si zaista sin Božiji, baci se dolje, jer je pisano: Naredit će svojim anđelima za tebe da te nose na rukama, da ne bi gdje nogom udario o kamen."

Isus mu je odgovorio:

„Također je pisano: Ne kušaj Gospodara, Boga svojega!”

Onda ga je đavao odveo na jednu visoku planinu, pokazao mu kraljevstva
ovog svijeta i njihov raskoš, pa mu rekao:

„Sve ću ti ovo dati ako padneš ničice te mi se pokloniš.”

Rekao mu je Isus:

„Odstupi, sotono, jer je pisano: Gospodaru, Bogu svojemu, klanjaj se i njemu jedino služi!”

Tada ga je napustio đavao, a pristupili anđeli.

Nakon toga Isus je saznao da je Ivan ubijen pa se povukao u Galileju.
Napustio je Nazaret i nastanio se Kafarnaumu. Od toga časa Isus je počeo propovjedati:
„Obratite se, jer je blizu kraljevstvo nebesko!” Tada je imao trideset godina. (Pogledaj, Matej 4, Marko 1,Luka 3 i 4, Ivan 1)

Oko ovog događaja Barnaba u svome Evanđelju kaže da je Mesija, kada je imao trideset godina, otišao na Maslinsku goru sa svojom majkom
da bere masline. Kada su u podne stigli, došao mu je anđeo i dao knjigu
koju je Isus pojeo.
U tom momentu sve je spoznao. Od toga dana Isus se rastao sa svojom
majkom i počeo propovijedati svoju misiju.

Priča koju prenose sastavljači evanđelja o tome da ga je đavo htio iskušati i njegove riječi: „Ako si zaista Sin Božiji...
,
navodi nas na to da se zapitamo da li je Isus prije toga nekada rekao da je on Sin Božji?
Ako jeste kada je to bilo i kako?
Drugo pitanje koje se ovdje postavlja je:
Zašto će ga iskušavati đavo kad je on po njihovom vjerovanju bog?!
Još nešto:
Zašto je Isus prešutao kad su oni sotoni rekli da on može to i to?!

(iz knjige Kršćanstvo- dr.Mustafa Šahin)

Jasmin(Jason)
aktivan korisnik
aktivan korisnik

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto sij 22 2008, 22:47

Sejfudeen je napisao/la:Da ti nesto dodam kad vec spominjes da ja ne svatam.
U TVOJOJ Bibliji pise da Isus nije umro na krstu(vec se ljudima samo pricinilo)-Isusove rijeci.

Nakon tih događanja, Josip iz Arimateje, koji bijaše jedan od Isusovih učenika, ali se skrivaše iz straha od *Židova, zaiska u Pilata dopuštenje skinuti tijelo Isusovo. Pilat mu odobri i Josip dođe skinuti tijelo.
Ivan 19,38
Po zakonu se nije smjelo skidati tjelo koje nije bilo mrtvo.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sejfudeen on sri sij 23 2008, 00:25

Vidim mnogi pisu "napamet",ili ono sto im "uceni" kazu.
Iz vasih textova izvlacim zakljucak da vjerujete u to sta vjerujete samo zato sto zivite u takvoj sredini,ili zato sto su vam roditelji krscani.
Hajde,pamecu obdareni,razmislite,a prije svega citajte.
Prije no sto napisete bilo-kakav komentar-citajte.
Bibliju u ruke,pa onda komentare.

Sejfudeen
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Jasmin(Jason) on sri sij 23 2008, 03:03

Dina
Ivan 19,38
Po zakonu se nije smjelo skidati tjelo koje nije bilo mrtvo.

Veliki pozdrav za tebe Dino.Very Happy

Zar Ivan u svom evanđelju nije rekao i razlog zašto se Isusovo tijelo skinulo ranije nego što je uobičajeno?
Pogledajmo;

"31.Kako bijaše Priprava, da ne bi tijela ostala na križu subotom, jer velik je dan bio one subote, Židovi zamoliše Pilata da se raspetima prebiju golijeni i da se skinu. 32 Dođoše dakle vojnici i prebiše golijeni prvomu i drugomu koji su s Isusom bili raspeti. 33. Kada dođoše do Isusa i vidješe da je već umro, ne prebiše mu golijeni, 34. nego mu jedan od vojnika kopljem probode bok i odmah poteče krv i voda. 35. Onaj koji je vidio svjedoči i istinito je svjedočanstvo njegovo. On zna da govori istinu da i vi vjerujete (Ivan 19:31-33)

O raspeću ću detaljnije govoriti ako Bog da i navesti mnoge primjere koji govore da je Isus/Isa a.s po našem gledištu uistinu preživio raspeće.

Zbog Priprave su naime požurili sa skidanjem tijela,a i Pilatovo čuđenje zbog Isusove brze smrti je opravdano,pošto je on imao mnogo iskustva sa razapinjanjem.

Mnogo je stvari koje ukazuju na realnu sumnju po pitanju Isusove smrti,a koje su sve navedene u samoj Bibliji.

San Pilatove žene,Pilatova reakcija u koj traži da židovima pusti Barabu umjesto Isusa,ne lomljenje Isusovih koljena što nije vrijedilo za drugu dvojicu razapetih sa Isusom,krv i voda koja je potekla kada ga vojnik probio kopljem-što govori sa medicinskog aspekta da je Isus nesumnjivo bio u stanju šoka i nesvjesti itd...

To će biti posebno sve navedeno kad dođemo do teme o razapinjanju.

Pozdrav i svako dobro.

Jasmin(Jason)
aktivan korisnik
aktivan korisnik

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri sij 23 2008, 07:32

Sejfudeen je napisao/la:Vidim mnogi pisu "napamet",ili ono sto im "uceni" kazu.
Iz vasih textova izvlacim zakljucak da vjerujete u to sta vjerujete samo zato sto zivite u takvoj sredini,ili zato sto su vam roditelji krscani.
Hajde,pamecu obdareni,razmislite,a prije svega citajte.
Prije no sto napisete bilo-kakav komentar-citajte.
Bibliju u ruke,pa onda komentare.
Prvo Sejfudeen,pozdrav i molba,molim te diskutirajmo na razini kako pripada ljudima koje je Bog obdario IQ a ne nekakvom ironijom ,koja nije primjerena ozbiljnim ljudima nego,musketirskom duhu.Jer vremena imam malo a i ne zelim u sebi razvijati duh neprijateljstva i cinizma,to su osobine nekog drugog,a ne od onoga u koga svi vjerujemo.Stvoriteljev duh je blag,krotak,pun njeznosti.
Jasmin lijep pozdrav, i veselim se da si nakon pauze zbog prezautosti opet sa nama,volim u miru i na kulturni nacin diskutirati.Postivam tvoje dostojanstvene diskusije,iako se ne slazem s njima.
Pitam vas sve,da li mi kao ljudi ne bi nakon tolikog mucenja umrli na krizu,probodena rebra,iscurio krv,a tijelo se nije skidalo prije nego je mrtvo bilo,to o skidanju prije vremena nije bas veliki argument.
San Pilatove žene,Pilatova reakcija u koj traži da židovima pusti Barabu umjesto Isusa,ne lomljenje Isusovih koljena što nije vrijedilo za drugu dvojicu razapetih sa Isusom,krv i voda koja je potekla kada ga vojnik probio kopljem-što govori sa medicinskog aspekta da je Isus nesumnjivo bio u stanju šoka i nesvjesti itd...
Ali ti ovo govoris,iskljucujuci prorocanstvo koje je mnogo prije ukazalo na
to kakvom ce smrcu Krist umrijeti,i da ga grob nece drzati.Tako su jos i oni koji suga cuvali,optuzili ucenike da su ga ukrali,a sami su sjedili kraj groba.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sejfudeen on sri sij 23 2008, 08:38

Ne razumijes ti mene.
Obracam se ljudima koji nisu nikada(ili su samo povrsno) procitali Bibliju.
Kada kazem citajte,ne mislim nista lose,pa nama muslimanima prve objavljene rijeci su bile;"citaj","uci".
Mislim da cemo se sloziti u tome da je Isus bio izuzetno mudar i da je znao mnogo vise od ljudi iz njegovog okruzenja.
Naravno da se nece kroz cijelu Bibliju protezati kako je on prezivio raspece,ali mudri Isa a.s. je na jednom mjestu rekao da nece umrijeti na krizu.

Sejfudeen
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri sij 23 2008, 16:36

Ivan 12,24:

"Zaista, zaista, kažem vam: ako pšenično zrno, pavši na zemlju, ne umre, ostaje samo; ako li umre, donosi obilat rod."

Iz teksta IV 157 ne može se zaključiti da je netko drugi umro
umjesto Isae.

Hebreji , neobraćeni tvrde da je Isa umro zauvijek ali Slavni Kur`an ukazuje na smisao pričina - teško je vjerovati da je bezgriješno biće umrlo umjesto griješnih ljudi..To je teško onima koji imitiraju vjeru Abrahamovu, Ibraimovu i iskrivljuju istinu o pričinu iz IV 157.
Tako i Pavao piše u Rimljanima 5,6-12:
"Jer Krist, kad smo još bili slabi, umrije u pravo vrijeme za bezbožnike.
Jer jedva tko umre za pravednika; za dobroga može biti da bi se tko usudio umrijeti.
A Bog pokazuje svoju ljubav k nama, što Krist, kad smo bili još grješnici, umrije za nas.
Mnogo ćemo dakle većma biti po njemu spašeni od gnjeva, kad smo sad opravdani krvlju njegovom.
Jer kad smo se pomirili s Bogom smrću Sina njegova, dok smo još bili neprijatelji, mnogo ćemo se većma kao pomireni spasiti u životu njegovu.
A ne samo to, nego se hvalimo u Bogu po Gospodinu svojemu Isusu Kristu, po kojemu sad primismo pomirenje.
Zato kao što po jednome čovjeku uđe u svijet grijeh, i po grijehu smrt, i tako smrt prijeđe na sve ljude, jer svi sagriješiše.."

Pogledajmo što piše u VII 25 : " ....iz nje oživljeni biti"

I kada je došao narečeni Ovan - sjeme nepropadljivo - kojega vjerovaše Ibrahim ..XXXVII 107!
Tko je kurban Veliki?
45 Od šeste ure nasta tama po svoj zemlji - do ure devete. 46 O devetoj uri povika Isus iza glasa: Eli, Eli, lema sabahtani? To će reći: Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio? 47 A neki od nazočnih, čuvši to, govorahu: Ovaj zove Iliju. 48 I odmah pritrča jedan od njih, uze spužvu, natopi je octom, natakne je na trsku i pruži mu piti. 49 A ostali rekoše: Pusti da vidimo hoće li doći Ilija da ga spasi. 50 A Isus opet povika iz glasa i ispusti duh. 51 I gle, zavjesa se hramska razdrije odozgor dodolje, nadvoje; zemlja se potrese, pećine se raspukoše, 52 grobovi otvoriše i tjelesa mnogih svetih preminulih uskrsnuše 53 te iziđoše iz grobova nakon njegova uskrsnuća, uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima. 54 A satnik i oni koji su s njime čuvali Isusa vidješe potres i što se zbiva, silno se prestrašiše i rekoše: Uistinu, Sin Božji bijaše ovaj.
Zar nije velika radost propovijedati nam - i Vama muslimani, i nama Kršćani - tu evanđeosku vijest o stvarnosti opravdanja vjerom , jer, šator zemaljski prođe, zavjesa se njegova razdrla kad je Isus umro..
Vjerujem da ćemo ponešto od najvažnijih stvari koje je Bog pripravio za dijalog tri velike religije - prihvatiti..
Razum Istinu i Ljubav i Vjeru kako bi objavljivali vrijeme suda koje je došlo, vrijeme završetka povijesti..
Biblija i Kuran će se sve više čitati sa namjerom uklanjanja nerazumijevanja i oblikovanja povjerenja prema objaviteljima radosne vijesti..
Vjerujem da prepreke mogu biti svladane..Prvo, ne samo kulturološke, već i mentalitetne itd..
-----------
Opaska - Pokušaji dokazivanja da je Isus izbjegao smrt, da je tijelo ukradeno itd.
62 Sutradan, to jest dan nakon Priprave, sabraše se glavari svećenički i farizeji kod Pilata 63 te mu rekoše: Gospodaru, sjetismo se da onaj varalica još za života kaza: 'Nakon tri dana uskrsnut ću.' 64 Zapovjedi dakle da se grob osigura sve do trećega dana da ne bi možda došli njegovi učenici, ukrali ga pa rekli narodu: 'Uskrsnuo je od mrtvih!' I bit će posljednja prijevara gora od prve. 65 Reče im Pilat: Imate stražu! Idite i osigurajte kako znate! 66 Nato oni odu i osiguraju grob: zapečate kamen i postave stražu.
...stare su Židovske verzije u novom ruhu koje se sada pokušavaju obnoviti istraživanjima DNK.., pronalaženjem nekih rukopisa..
Potpun je promašaj dokazivati neku zavjeru iskrivljavanja originalnog evanđelja, Biblije ...Prihvatanje takvih argumenata šteti onome koji to čini..

----------
Citat:
Doista, predadoh vam ponajprije što i primih: Krist umrije za grijehe naše po Pismima; 4 bi pokopan i uskrišen treći dan po Pismima; 5 ukaza se Kefi, zatim dvanaestorici. 6 Potom se ukaza braći, kojih bijaše više od pet stotina zajedno; većina ih još i sada živi, a neki usnuše. 7 Zatim se ukaza Jakovu, onda svim apostolima. 8 Najposlije, kao nedonoščetu, ukaza se i meni. 9 Da, ja sam najmanji među apostolima i nisam dostojan zvati se apostolom jer sam progonio Crkvu Božju. 10 Ali milošću Božjom jesam što jesam i njegova milost prema meni ne bijaše zaludna; štoviše, trudio sam se više nego svi oni - ali ne ja, nego milost Božja sa mnom. 11 Ili dakle ja ili oni: tako propovijedamo, tako vjerujete.
12 No ako se propovijeda da je Krist od mrtvih uskrsnuo, kako neki među vama govore da nema uskrsnuća mrtvih? 13 Ako nema uskrsnuća mrtvih, ni Krist nije uskrsnuo. 14 Ako pak Krist nije uskrsnuo, uzalud je doista propovijedanje naše, uzalud i vjera vaša. 15 Zatekli bismo se i kao lažni svjedoci Božji što posvjedočismo protiv Boga: da je uskrisio Krista, kojega nije uskrisio, ako doista mrtvi ne uskršavaju. 16 Jer ako mrtvi ne uskršavaju, ni Krist nije uskrsnuo. 17 A ako Krist nije uskrsnuo, uzaludna je vjera vaša, još ste u grijesima. 18 Onda i oni koji usnuše u Kristu, propadoše. 19 Ako se samo u ovom životu u Krista ufamo, najbjedniji smo od svih ljudi.
20 Ali sada: Krist uskrsnu od mrtvih, prvina usnulih! 21 Doista po čovjeku smrt, po Čovjeku i uskrsnuće od mrtvih! 22 Jer kao što u Adamu svi umiru, tako će i u Kristu svi biti oživljeni. 23 Ali svatko u svom redu: prvina Krist, a zatim koji su Kristovi, o njegovu Dolasku; 24 potom - svršetak, kad preda kraljevstvo Bogu i Ocu, pošto obeskrijepi svako Vrhovništvo, svaku Vlast i Silu. 25 Doista, on treba da kraljuje dok ne podloži sve neprijatelje pod noge svoje. 26 Kao posljednji neprijatelj bit će obeskrijepljena Smrt 27 jer sve podloži nogama njegovim. A kad veli: Sve je podloženo, jasno - sve osim Onoga koji mu je sve podložio. 28 I kad mu sve bude podloženo, tada će se i on sam, Sin, podložiti Onomu koji je njemu sve podložio da Bog bude sve u svemu.
29 Što onda čine oni koji se krste za mrtve? Ako mrtvi uopće ne uskršavaju, što se krste za njih? 30 Što se onda i mi svaki čas izlažemo pogiblima? 31 Dan za danom umirem, tako mi slave vaše, braćo, koju imam u Kristu Isusu, Gospodinu našem! 32 Ako sam se po ljudsku borio sa zvijerima u Efezu, kakva mi korist? Ako mrtvi ne uskršavaju, jedimo i pijmo jer sutra nam je umrijeti. 33 Ne varajte se: Zli razgovori kvare dobre običaje. 34 Otrijeznite se kako valja i ne griješite jer neki, na sramotu vam kažem, ne znaju za Boga.
35 Ali reći će netko: Kako uskršavaju mrtvi? I s kakvim li će tijelom doći?
-----------
Kome se i što pričinilo..Zar je trijebe ulaziti u dokazivanje o pričinu pričinjavanja pa da se dijalog onemogući?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sejfudeen on sri sij 23 2008, 19:27

Istina uvijek izlazi na vidjelo.
Prijasnji narastaji su bili u zabludi,vjerovali su da je Zemlja ravna ploca,svaki koji je tvrdio suprotno- morao je goriti,
vjerovali su da je Zemlja centar univerzuma-jos jedna zabluda,i jos bezbroj primjera,ali je istina uvijek izlazila na vidjelo.Tako i za Isaa a.s.-saznati ce se.
Naucnici tvrde da je u vrijeme Isaa a.s. bila dobro poznata biljka Alraune,a mogla se konzumirati samo razblazena sa octom.Mnogima je poznato dejstvo te biljke.
Pogledajmo Ivan 19:28-31-da bi se ispunilo pismo....
Marko 15:43-45-istaknuti vijecnik koji je ocekivao Kraljevstvo Bozije....Pilat(vrlo iskusan u toj oblasti) se cudi da je tako brzo umro....

Sejfudeen
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Jasmin(Jason) on sri sij 23 2008, 19:41

Dina
Ali ti ovo govoris,iskljucujuci prorocanstvo koje je mnogo prije ukazalo na
to kakvom ce smrcu Krist umrijeti,i da ga grob nece drzati.Tako su jos i oni koji suga cuvali,optuzili ucenike da su ga ukrali,a sami su sjedili kraj groba.
Mnoga proročanstva o Isusu iz Starog zavjeta se krivo prevode,a da ne spominjem kako se tek tumače.
Ali nebih prerano o tome opširno,pošto imam namjeru da kada dođem do čina razapinjanja o tome govorim podrobnije i preciznije.
Pozdrav.

Abraham
Potpun je promašaj dokazivati neku zavjeru iskrivljavanja originalnog evanđelja, Biblije ...Prihvatanje takvih argumenata šteti onome koji to čini..
Na temi "Biblija ili Kur'an" na strani 16. možeš naći moj post koji argumentovano ruši ovaj tvoj navod.
Radi se o Markovom evanđelju.
Kratko pošto ovo nije ta tema;

Koja je ispravna verzija kraja Markova evanđelja?

Teolozi se slažu da postoji nedoumica oko kraja Markova evanđelja. Naime Marko 16,9-20 se ne nalazi u najranijim kopijama Biblije (Vaticanus (350 n.e) i Sinaiticus (375 n.e.).

(9) Uskrsnuvši dakle rano prvog dana u tjednu, ukaza se najprije Mariji Magdaleni iz koje bijaše istjerao sedam zloduha.
(10) Ona ode i dojavi njegovima,tužnima i zaplakanima.
(11) Kad su oni čuli da je živ i da ga je ona vidjela, ne povjerovaše.
(12) Nakon toga ukazao se u drugome obličju dvojici od njih na putu dok su išli u selo. (13) I oni odu i dojave drugima. Ni njima ne povjerovaše. (14) Napokon se ukaza jedanaestorici dok bijahu za stolom. Prekori njihovu nevjeru i okorjelost srca što ne povjerovaše onima koji ga vidješe uskrsla od mrtvih. (15) I reče im: "Pođite po svem svijetu, propovijedajte evanđelje svemu stvorenju. (16) Tko uzvjeruje i pokrsti se, spasit će se, a tko ne uzvjeruje, osudit će se. (17) A ovi će znakovi pratiti one koji uzvjeruju: u ime će moje izganjati zloduhe, novim će jezicima zboriti, (18.) zmije uzimati; i popiju li što smrtonosno, ne, neće im nauditi; na nemoćnike će ruke polagati, i bit će im dobro." (19) I Gospodin Isus, pošto im to reče, bude uzet na nebo i sjede zdesna Bogu.

U njima se, umjesto toga, nalazi samo ovaj tekst:
(20) "I oni hitro predaše sve ove naputke Petru i njegovim pratiteljima. A nakon toga, Isus poslaše preko njih od Istoka do Zapada, svetu i neprolaznu objavu vječnog spasenja."

Dakle, netko je ove dvije rečenice zamijenio cijelom litanijom prepunom Marku stranih izraza i koncepata.

Danas se svi slažu da su ovi stihovi ubačeni.
Znači svjesno se ubacivalo i krivilo ali se oči zatvore na ovako jasnim činjenicama!?
Ako je to Božija Knjiga,pa kako ovo opravdati?
Prema tome,itekako ima smisla dokazivati iskrivljenost evanđelja,jer evo ti samo jedan primjer oko kojeg se danas niko ne razilazi.

Ali hajde da budemo malo precizniji pa da to riješimo na temi koja govori o tome.
Što se tiče razapinjanja,kažem biće detaljnije sa više argumentacije od strane onih koji ne vjeruju da je Isus a.s umro na križu.

Pozdrav.

Jasmin(Jason)
aktivan korisnik
aktivan korisnik

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri sij 23 2008, 20:05

Ovako je jedan duhovni pisac opisao taj dogadjaj........

Bezgrjesni Bozji Sin visio je na krizu.Njegovo tjelo je bilo izmrcvareno bicevanjem,te ruke koje su tako cesto bile ispruzene da blagoslove bile su prikovane za drvenu gredu;te noge tako neumorne u sluzbi ljubavi bile su pribijene su za drvo.kraljevska glava ranjena je krunom od trnja;s drhtavih usana otimao se uzvik boli.Sve sto je pretrpio-kapi krvi koje su tekle s njegove glave,njegovih ruku,njegovih nogu,samrtne muke koje su lomile njegovo tjelo i neiskazana bol koja je ispunjavala njegovu dusu zato sto je otac sakrio svoje lice-jasno govori objavljujuci svakom djetetu ljudske obitelji.Za tebe je Bozji Sin pristao nositi taj teret krivnje;za tebe je raskopao carstvo smrti;i otvorio vrata raja.On koji je utisao uzburkane valove i hodao po zapjenusenim valovima,koji je ucinio da djavoli drscu abolest bjezi,koji je otvarao oci slijepima i pozivao umrle u zivot-prinio je sebe kao zrtvu na krizu,a sve to iz ljubavi prema tebi.On koji je ponio grijrhr,izdrzao gnjev bozanske pravde,tebe,radi ucinjen je grijehom.
Utihnuli promatraci iscekivali su kraj ovog uzasnog prizora.Sunce je ponovno zasjalo,ali kriz je jos uvijek bio obavijen tamom.Svecenici i poglavari pogledali su put Jeruzalemu,i gle,gust oblak spustio se na grad i ravnice Judeje.Sunce pravde,Svijetlost svijetu,uskratilo je svoje zrake nekad omiljenom gradu JeruzalemuZestoke munje Bozjeg gnjeva bile su upravljene na osudjeni grad.
Iznenada,tama se podigla sa kriza i jasnim glasom,nalik na trube,koji kao da je odjeknuo kroz sve sto je stvoreno Isus je povikao;,,Svrseno je!'';Oce u ruke tvoje predajem duh svoj''.Svjetlost je okruzila kriz a Spasiteljevo lice kao Sunce zasjalo je slavom.Poklonio je glavu na grudi i umro.
Usred uzasnog mraka prividno napusten od Boga,Krist je ispio do dna casu ljudskog jada.U tim uzasnim trenucima oslanjao se na dokaze Ocevom prihvacanju koji su mu do tada dani.Poznavao je karakter svoga Oca ,razumio je njegovu pravdu,njegovu milost,i njegovu veliku ljubav.Vjerom se oslanjao na Onoga koga je uvijek sa radoscu slusao.A kad se u potpunoj pokornosti predao Bogu,povukao se osjecaj gubitka Oceve naklonosti.Krist je vjerom izvojevao pobjedu.
Nikad ranije zemlja nije bila svjedok takvog prizora.Skamenjeno je mnostvo uzdrzana daha promatralo Spasitelja.Tama se ponovo spustila na zemlju,i zacula se potmula tutnjava,kao teska grmljavina.Osjetio se snazan potres.Od potresa ljudi su popadali jedni na druge.Nastala je strasna zbrka i zaprepascenost.S okolnih brda razbijene stjene uz strahovitu lomljavu srucile su se u doline.....

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri sij 23 2008, 20:58

Upinanje da se dokaze ovo u svezi mandragore i falsifikata smrti
potice jos od zidova sve do danasnjih pristalica
osnivaca islamske Ahnamdiyyae sljedbe:

http://en.wikipedia.org/wiki/Prophethood_%28Ahmadiyya%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Barahin-e-Ahmadiyya

http://www.geocities.com/Athens/Delphi/1340/jesus_in_india.htm

Jesus in India

Being an account of
Jesus' escape from death on the cross
and of his journey to India

This is an English version of an Urdu treatise written by the Holy Founder of the Ahmadiyya Movement in Islam, Hazrat Mirza Ghulam Ahmad (1835-1908). The theme is the escape of Jesus from death on the cross, and his journey to India in search of the lost tribes of Israel. Christian as well as Muslim scriptures, and old medical and historical books including ancient Buddhist records, provide evidence about this journey. Jesus is shown to have reached Afghanistan, and to have met the Jews who had settled there after deliverance from the bondage of Nebuchadnezzar. From Afghanistan Jesus went on to Kashmir, where other Israelite tribes had settled. There he made his home, and there in time he died; his tomb has been found in Srinagar.

Mozete ovdje procitati:

• Preface
  • Introduction

• Chapter 1
  • Chapter 2 : On the Evidence of Quran and authentic traditions in proofs survival' of Jesus
  • Chapter 3 : On the Evidence derived from books and medicine
  • Chapter 4 : Evidence from books of history

• Section 2 : Evidence from books on Buddihsm
    • Section 3 : On the evidence from books of history which show that the coming of Jesus to the Punjab and neighbouring terretories was inevitable.

http://www.geocities.com/Athens/Delphi/1340/jesus_in_india.htm#Sec.3

---Uskoro ce se moci citati online Codex Sinaticus:
Pogledajte i video:
http://www.bibfor.de/?p=107
http://www.tagesschau.de/video/0,1315,OID6799224_RES_NAV_BAB,00.html

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by RahatLokum on čet sij 24 2008, 00:04

Dina napisala:
itd. itd. itd.

Mogu li ja navesti kako je Mel Gibson vidio taj dogadjaj.
Otprilike isto samo jos u vecem zanosu. Mislim da je po Gibsonu Isus izgubio 7 od mogucih 4 litra krvi. Sta vise covjek mozda ne smije izgubiti ni litru (nisam doktor pa ne znam). A i bio je veoma veoma veoma tvrd. Mnogi se onesvijeste nakon nekoliko udaraca. Kod Gibsona treba digitron da se sve sabere.

Kazu i Muhammed kad se rodio obasjala svjetlost i istok i zapad. I vatra se ugasila u Perziji koja je odrzavana kroz stotine godina da se ne ugasi ko olimpijska baklja. Kazu, kazu. A cim pisci kazu onda je tako.

Nije li tako Dino. Smile

RahatLokum
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 201
Registration date : 02.01.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet sij 24 2008, 06:50

RahatLokum je napisao/la:Dina napisala:
itd. itd. itd.

Mogu li ja navesti kako je Mel Gibson vidio taj dogadjaj.
Otprilike isto samo jos u vecem zanosu. Mislim da je po Gibsonu Isus izgubio 7 od mogucih 4 litra krvi. Sta vise covjek mozda ne smije izgubiti ni litru (nisam doktor pa ne znam). A i bio je veoma veoma veoma tvrd. Mnogi se onesvijeste nakon nekoliko udaraca. Kod Gibsona treba digitron da se sve sabere.

Kazu i Muhammed kad se rodio obasjala svjetlost i istok i zapad. I vatra se ugasila u Perziji koja je odrzavana kroz stotine godina da se ne ugasi ko olimpijska baklja. Kazu, kazu. A cim pisci kazu onda je tako.

Nije li tako Dino. Smile

Nije pitanje kolicina krvi, vec kvaliteta - presveta Isusova krv - koja cisti nase grijehe, koje ne pere ni jedna druga krv , ni bilo kojeg svecenika , ni bilo koje zivotinjske zrtve...
Molim da u tom smislu razgovaramo o kurbamu velikom i Ibrahimu.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sejfudeen on čet sij 24 2008, 17:48

[/quote]
Nije pitanje kolicina krvi, vec kvaliteta - presveta Isusova krv - koja cisti nase grijehe, koje ne pere ni jedna druga krv , ni bilo kojeg svecenika , ni bilo koje zivotinjske zrtve...
Molim da u tom smislu razgovaramo o kurbamu velikom i Ibrahimu.[/quote]

Very Happy sta pokusavas ovim da kazes??

Sejfudeen
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet sij 24 2008, 20:21

[/quote]
Molim da u tom smislu razgovaramo o kurbamu velikom i Ibrahimu.[/quote]
Sejfudeen :
Very Happy sta pokusavas ovim da kazes??

Muslimane ni kršćane neće opravdati dobra djela,
neće ih osloboditi od grijeha već spremnost da prihvate
Jagnje koje dolazi od Boga.
Za kršćane je to jagnje Isus.
Slijediti put Ibrahima , kao oca vjere - znači prihvatiti činjnicu da samo krv Jagnjeta pere grijehe.
Tko odbije Jagnje Allahovo ostaje kriv pred Njim i bit će mrtav za vječnost.
Tko odbije onoga koji pokazuje put dosezanja krvi jagnjetove - odbacuje opravdanje jer odbacuje put koji je svojom žrtvom oblikovalo Jagnje(Ivan 14,6).
Za Ibrahima Kur`an kaže:
XXXVII (as-Saffat) 107
"I kurbanom velikim ga otkupismo."
Kako?
Uporedimo otkupljenje radi spasenja - kod kršćana i mslimana..

Na primjer, jedna priča - nekom je trgovcu ukraden kruh, lopova su uhvatili, priveli pred suca u prepunoj sudnici i sudac je dosudio kaznu za lopova za koga su iz sudnice trazili da sudac zažmuri jer je taj vrlo siromašan, dobar čovjek, bolestan i ne može raditi...Ako mu oprostitet, doći će mnogi lopovi misleći da neće biti kažnjeni..
Sudac je razmisljao i rekao da kazna ostaje , vadi novac i plaća kaznu za prijestupnika koji napušta sud u suzama jer je bio ganut milosrdnošću uzimanja duga za prekrsaj..On je platio kaznu iako nije prestupio..
Isa je uzeo grijehe na sebe..Bog ga je učinio grijehom , a da sam Isu nije načinio grijeh, kako bi se pravda Božja pokazala na svima koji prihvate vjerom dar milosti koji nam pripisuje pravdu Isusovu i posvećuje nas - mijenja našu griješnu narav
u narav Novog čovjeka..
Mi kršćani vjerujmo da je Isa - XIX - 19 - čist , bez grijeha..
Pogledajmo što piše u XXIX(al-`Ankabut) 46!
Molim da netko prepiše ..hvala

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Jasmin(Jason) on čet sij 24 2008, 20:45

Abraham

Muslimane ni kršćane neće opravdati dobra djela,
neće ih osloboditi od grijeha već spremnost da prihvate
Jagnje koje dolazi od Boga.

Pozdrav Abrahame.

Ideja istočnog grijeha je opšte neprihvaćena kod muslimana iz više razloga.

Ali hajde kratko ako možeš da mi odgovoriš na slijedeće pitanje;

Kada su Eva i Adam zgriješili ,po Bibliji Bog se rasrdio i rekao da će im kazna biti slijedeća-žena će rađati u mukama,a čovijek teško i mukotrpno zarađivati.

Ako vas je Isus iskupio i samim tim očistio od grijeha Adama i Eve -zašto i dalje sve žene rađaju u mukama (porođajni bolovi) i zašto muškarci i dalje teško zarađuju svoj hljeb?

Onda možemo da vidimo šta sama Biblija kaže o istočnom grijehu i opštem iskupljenju.

Pozdrav.

Jasmin(Jason)
aktivan korisnik
aktivan korisnik

[Vrh] Go down

Postaj by Jasmin(Jason) on čet sij 24 2008, 21:30

U Starom zavjetu ,u knjizi "Ezekiel" se kaže:

A njegov otac, koji je nemilice tlačio i pljačkao bližnjega, čineći u narodu što ne valja, zbog svojega će grijeha umrijeti. Onaj koji z griješi, taj će i umrijeti. Sin neće snositi grijeha očeva, ni otac grijeha sinovljega. Na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku bezbožnost njegova. Ako se bezbožnik odvrati od svih grijeha što ih počini, i bude čuvao sve moje naredbe i vršio zakon i pravdu, živjet će i neće umrijeti. Sva njegova nedjela što ih počini bit će zaboravljena: zbog pravednosti što je čini, živjet će. (Ezekiel 18:18-22)

Ovdje se jasno tvrdi da će grijeh biti oprošten svakom grešniku ako se pokaje.

Kako onda da ne bude oprošten Adamu?

U Starom zavjetu se Adamu reklo:

17. ali sa stabla spoznaje dobra i zla da nisi jeo! U onaj dan u koji s njega okusiš, zacijelo ćeš umrijeti!"(Postanak 2:17)

Da Bog nije oprostio Adamu i Evi njihova smrt kojom im je zaprijećeno bila bi momentalna i neizbježna u trenutku kada su okusili zabranjene plodove-zar ne?

Međutim njima je Bog oprostio i nakon toga im načinio i odjeću:

21. I načini Jahve, Bog, čovjeku i njegovoj ženi odjeću od krzna pa ih odjenu.(Postanak 3:21)

Pomenuta odijeća je bila izrađena od kože ovnova,koju su očito Adam i Eva prinijeli kao žrtvu i molitvu za iskupljenje Bogu.

Još dosta dokaza se može navesti da je ovo vjerovanje u naslijeđivanje grijeha besmisleno a nevest ću još neke:

1.Bog je primio žrtvu prinesenu od Abela ,jer je bio iskren u svojoj namijeri ,a odbio da primi od Kajina ,jer je bio pakostan.
Prema tome,da Bog nije oprostio Adamu,kazna za oba njegova sina bila bi ista.

2.Drugi dokaz je potapanje nevjernika i spas vjernika u Noino(Nuhovo a.s) u Postanku 6 i 7.Čak i da je grijeh postojao ,svi griješnici i nevjernici su u Nojino doba bili potopljeni,a vjernici spašeni.Pošto su tada potopljeni svi griješnici,nasljedni grijeh ,sve da je i postojao ,morao je nestati sa njima!

Islam nas uči da je Allah oprostio Ademu a.s i potvrdio da se ljudi rađaju bez grijeha.O ovome Isus a.s kaže:

14. Nato će im Isus: "Pustite dječicu i ne priječite im k meni jer takvih je kraljevstvo nebesko!"(Matej 19:14-15)
Prema tome po Isusu dijeca su bila čista i bezgriješna!?

Kur'an je jasan po ovom pitanju kada nas uči:

"Svaki čovijek je odgovoran za ono što je uradio.(Kur'an 74:38 )

6. A kažem vam: za svaku bezrazložnu riječ koju ljudi reknu dat će račun na Dan sudnji. 37. Doista, tvoje će te riječi opravdati i tvoje će te riječi osuditi."(Matej 12:36-37)

Ovo potvrđuje i Stari zavjet:

16. Neka se očevi ne osuđuju na smrt zbog sinova ni sinovi zbog očeva; neka svatko za svoj grijeh gine.(Ponovljeni zakon 24:16,)

Prema tome po nama nema nikakve zdrave logike takvo što danas tvrditi.
Niko nas ne može očistiti od nečega -prvo što nismo počinili (Adamov grijeh),a niti iskupiti jer svako nosi svoje grijehe i to je prirodno i normalno.
Bog nam je mogao oprostiti sve i da je bilo nekog grijeha ,a nije imao potrebe da salje Isusa među nas kako bi ga ubio na križu da bi nama oprostio.

Jasmin(Jason)
aktivan korisnik
aktivan korisnik

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 16:59

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 18. Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]